Bartomeu: Dembélé nie odchodzi

Prezydent Barçy nie pozostawił wątpliwości: „Dembélé jest bardzo młodym i utalentowanym piłkarzem. Oczekujemy od niego wielkich rzeczy. Pierwszy rok gry w Barcelonie nie jest łatwy, ponieważ klubowy model futbolu różni się od innych” – Powiedział w wywiadach dla ESPN i AP.

Korzystając z wizyty w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu udzielił wczoraj wywiadów dla ESPN i Associated Press, w których mówił m. in. o przyszłości Barcy. Przyznał, że zarówno Ousmanne Dembélé jak i Philippe Coutinho pozostaną w klubie na przyszły sezon. O Francuzie dużo mówiło się w kontekście zainteresowania jego osobą takich klubów jak Liverpool, czy Arsenal.

„Obaj są ważnymi częściami naszego projektu i wiele od nich oczekujemy. Coutinho w ostatnich czterech miesiącach okazał się być znaczącą postacią w drużynie. Dembélé jednak jest wciąż bardzo młodym i utalentowanym piłkarzem. Oczekujemy od niego wielkich rzeczy. Nadchodzący sezon będzie inny. Pierwszy rok gry w Barcelonie nie jest łatwy, ponieważ klubowy model futbolu różni się od innych.” – zaznaczył prezydent Blaugrany.

Odnośnie do możliwych transferów, Bartomeu nie chciał konkretyzować: „Jedni zawodnicy przychodzą, drudzy odchodzą – to normalne. Jednak nie ma wątpliwości, że pojawią się nowe twarze w zespole.