Bramki Dembélé i Umtitiego w reprezentacji

Reprezentacja Francji jest uznawana za faworyta do wygrania Mistrzostw Świata w Rosji. Wczoraj (tj. 01.06.2018) pokonali w Nicei Włochów 3:1, a bramki zdobywali: Samuel Umtiti, Antoine Griezmann z rzutu karnego, następnie gola kontaktowego zdobył Leonardo Bonucci, który „dobił strzał” Mario Balottellego z rzutu wolnego, którego sprokurował „Big Sam”. Dzieła zniszczenia dokonał Ousmane Dembélé, który pięknym lobem pokonał Salvatore Sirigu.

Samuel Umtiti rozegrał bardzo solidny mecz, choć trzeba przyznać, że miał bardzo dużo pracy z Mario Balotellim, który w świetnym stylu powraca do kadry Azzurrich. Nie ustrzegł się błędów, choć i tak był „królem” środka obrony. Tworzył parę środkowych obrońców z Adilem Rami. Rozegrał pełne 90 minut. Wydaje się, że „Samu” będzie pierwszym wyborem Didier Deschampsa na Mundialu w Rosji wraz z Raphaëlem Varane. Według mnie ocena 7/10.

Z kolei Ousmane Dembélé w meczu z zespołem prowadzonym przez Roberto Mancini zagrał świetnie. W pierwszej połowie zachowawczo, ale w drugiej pokazał się spektakularnie, gra z pierwszej piłki, szybkość, drybling, tymi cechami emanuje 21-letni Francuz. W 47 minucie mógł zdobyć spektakularną bramkę, ale piłka zahaczyła tylko o poprzeczkę, natomiast niespełna kwadrans później strzelił przepiękną bramką. Rozegrał 71 minut, został zmieniony przez Thomasa Lemara. Po ostrym wślizgu Raúla Navasa w ostatniej kolejce z Realem Sociedad nie widać śladu. Bardzo dobry mecz, moim zdaniem ocena 8,5/10.