Liverpool zainteresowany Dembélé

Dobra forma w końcówce sezonu w wykonaniu francuskiego napastnika przyciąga kolejne kluby.

Najpierw PSG, Arsenal, teraz finalista Ligi Mistrzów. Jak informuje Radio Catalunya The Reds chcą pozyskać Ousmane Dembélé. Zainteresowanie piłkarzem na swoim profilu społecznościowym wykazał ostatnio sam Jürgen Klopp. Barca jednak nie zamierza siadać do rozmów, jeżeli nie pojawi się bardzo atrakcyjna oferta.

Coraz lepsze występy w ostatnich meczach zakończonego niedawno sezonu sprawiły, że młody Francuz znowu jest w epicentrum zainteresowania całego piłkarskiego świata. W Anglii szczególnie wzdycha do jego umiejętności niemecki trener zespołu z miasta Beatlesów, który ma zamiar wzmocnić siłę ofensywną i gracz o profilu Dembélé pasowałby do jego układanki idealnie. Przedstawiciele Liverpoolu badają sytuację i w razie czego są gotowi przeprowadzić transakcję tego lata.

Barca nie planuje sprzedaży, jednak jeżeli wpłynie atrakcyjna oferta, to zostanie wysłuchana, szczególnie jeżeli sfinalizowany zostanie transfer innego Francuza Antoine Griezmann‚a.

Trener FC Barcelony Ernesto Valverde widzi Ousmane w zespole i chciałby, żeby ten sprawdził się w następnej kampanii.

Umtiti coraz bliżej

Obrońca podobno jest już na ostatniej prostej do przedłużenia kontraktu i tym samym zwiększenia klauzuli odstępnego. Władze Barcelony wierzą, że uda się zakończyć całą operację tak szybko, jak to możliwe.