Nowy kontrakt Umtitiego na ostatniej prostej

Klub oczekuje zamknięcia sprawy nowego kontraktu Francuza już w przyszłym tygodniu. Co więcej,  klub przewiduje nawet, że między środą a czwartkiem w Barcelonie pojawią się prawnicy defensora, aby ostatecznie ustalić warunki nowej umowy.

Umtitti przedłuży kontrakt o 2 lata (aktualny obowiązuje do 2021 roku). Z pewnością znacznie wzrośnie też klauzula wykupu 24-latka (aktualna, wynosząca 60 milionów wzbudzała duże zainteresowanie topowych klubów). Ponadto reprezentantowi Francji wzrośnie pensja proporcjonalnie do jego aktualnej ważnej roli w zespole. Pozwoli mu to awansować na drugi poziom zarobkowy w hierarchii klubowej. Poprzez wszelkie działania Barçy, pozycja stopera na rynku stała się jedną z najbardziej poszukiwanych i kosztownych.

Zarząd Barcelony stale miewał trudności ze znalezieniem  stopera, który mógłby idealnie wpasować się w styl drużyny. Jednak Francuz niewątpliwie podołał temu zadaniu. Jego rola w kadrze, gdzie jest niepodważalnym filarem zespołu dosadnie odzwierciedla świetny czas Samuela.

Umtiti zdążył już zadeklarować, że jego priorytetem jest pozostanie w zespole Dumy Katalonii na kolejne lata. Jednak również namawiał zarząd, aby został doceniony po tym, jak pokazał, że może być kluczową postacią formacji defensywnej drużyny.

„To oczywiste, że chcę odnowić kontrakt z Barceloną. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę nadal w zespole. Jestem w klubie, który pozwolił mi spełnić marzenie. Mam wciąż ważny kontrakt i żebym odszedł musieliby mnie ‚wykopać’, bo  ja nie zdecyduję się odejść.” – Powiedział w wywiadzie dla L’Equipe podczas zgrupowania reprezentacji.

Umtiti zdobył jednego z trzech goli dających zwycięstwo w ostatnim meczu reprezentacji przeciwko Włochom