Zwycięstwo Brazylii. Występ Coutinho, Paulinho i Rakiticia

Na Anfield Road został rozegrany mecz towarzyski, w którym Brazylia pokonała Chorwatów 2:0. Bramki dla Canarinhos zdobywali Neymar, który powrócił po ponad 3-miesięcznej kontuzji kostki, a także Roberto Firmino podwyższając wynik tej rywalizacji.

Całe spotkanie rozegrał Paulinho, który zagrał przyzwoite zawody. Szukał gry, walczył i z pewnością był to jeden z niewielu zawodników w tym meczu, którzy zostawili serducho na stadionie Liverpoolu. Mógł zdobyć bramkę, ale został zablokowany przez obrońcę Chorwacji.

Z kolei Coutinho zagrał 81 minut i został zmieniony przez Freda. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu „następcy Iniesty„. Szukał gry, pokazywał się na pozycje, ale niewiele mu wychodziło. Znany ze świetnego uderzenia z dystansu, ale dziś ten element kompletnie mu nie wychodził. Większość prób kończyła się bardzo niecelnymi strzałami, które mogły „zabić” kibiców oglądających mecz na najwyższej trybunie stadionu Anfield. Po wejściu Neymara został przesunięty do środka pola. Plus za asystę do Neymara.

W drużynie Chorwacji rozpoczął mecz w wyjściowym składzie Ivan Rakitić, który zebrał 83 minuty. Większość akcji przechodziła przez byłego gracza Sevilli. Regulował tempo gry, a także pomagał defensorom. Rozegrał dobry mecz. Na minus bardzo ostry wślizg na nogę Coutinho, za który otrzymał żółty kartonik. W meczu towarzyskim po prostu nie wypada tak ostro grać, szczególnie wtedy, gdy za kilkanaście dni zaczyna się Mundial i w dodatku jest to klubowy kolega.