Carles Aleñá kontuzjowany!

FC Barcelona na oficjalnej stronie klubowej poinformowała, że wychowanek Blaugrany Carles Aleñá zerwał ścięgno w mięśniu dwugłowym prawego uda.

Do poważnej kontuzji doszło w ostatnim meczu Barcy B w tym sezonie z Realem Saragossa. Drugi zespół uległ na Mini Estadi 0:2 po bramkach Araujo i Febasa. Do kontuzji doszło w 73 minucie. Został zmieniony przez Daniego Morera. Podobnej kontuzji w tym sezonie doznał Ousmane Dembélé, która wykluczyła go z gry na około 4 miesiące. Tak więc przerwa w grze może wynieść podobnie, jak u młodego Francuza.

Operacja Carlesa zostanie przeprowadzona w Finlandii przez doktora Sakariego Oravę, który także operował byłego zawodnika m.in. Rennes czy BVB z pozytywnym skutkiem.

Aleñá był kluczowym zawodnikiem w tym sezonie w drużynie prowadzonej przez Gerarda Lopeza, jak i Francisco Garcíi Pimienty. Zdobył 11 bramek, a także zaliczył 2 asysty. Najskuteczniejszy zawodnik Barcy B w sezonie 2017/18. Wielka szkoda, że doznał tak poważnej kontuzji w ostatnim ligowym meczu. Od przyszłego sezonu miał być wprowadzany do pierwszego zespołu, a także miał pojechać na tournée do Stanów Zjednoczonych. Kontuzja może zahamować rozwój pomocnika. Miejmy nadzieję, że wróci silniejszy. Po odejściu Iniesty wiąże się z nim duże nadzieje na przyszłe lata.