Paco Alcácer częścią złożonej operacji?

Barça otworzyła drzwi, ale Paco Alcácer nie chce odejść. A w międzyczasie, w trakcie tego przeciągania liny, wiele dzieje się na rynku transferowym, gdzie coraz częściej przewija się nazwisko 24-latka. Były napastnik Nietoperzy może stać się częścią podwójnej transakcji. Główny bohater zamieszania, Iago Aspas, który aktualnie jest zawodnikiem Celty Vigo, ma podpisać kontrakt z Valencją, co zmusi galicyjski klub do zarzucenia sieci na rezerwowego napastnika.

Ostatnimi dniami w Singapurze włodarze „Los Ches” sporządzali plany na sezon 2018-2019 . Główny akcjonariusz, Peter Lim spotkał się z prezydentem Anilem Murthym, dyrektorem generalnym Mateu Alemany i dyrektorem działu technicznego Pablo Longoria. Głównym celem jest Iago Aspas, którego klauzula wykupu wynosi 40 milionów euro, a opcją numer dwa jest Kevin Gameiro. Przedstawiciele drużyny z Vigo rozmawiali z Valencją, otwierając dialog między oboma klubami. Jednak rozmowy są bardzo skomplikowane i mogą trwać długo, nawet do zakończenia Mistrzostw Świata w Rosji.

W Barcelonie zarząd wie o przytoczonych działaniach, ale zapewnia, że nie otrzymali jeszcze żadnego oficjalnego zgłoszenie o Paco Alcácera. Nie było mowy o żadnej ofercie transferu ani wypożyczenia.

Napastnik nie rozegrał wielu minut pod okiem Valverde, ale zdołał wykręcić przyzwoite liczby. Zawodnik z Torrentu woli jednak pozostać na Camp Nou i przyznaje, że jego intencją jest wypełnienie pozostałego kontraktu z Barçą do czerwca 2021 r. z klauzulą w wysokości 100 milionów euro.

Wśród czytelników została przeprowadzona ankieta „Czy FC Barcelona powinna pozbyć się Paco Alcácera?”

WYNIKI:

-Tak (71,21%)
-Nie (22,8%)
-Tak, za wartość klauzuli, lub więcej (5,99%)