Relacja z „El Día de Umtiti”

Dzisiaj w godzinach porannych odbyło się uroczyste podpisanie nowego kontraktu przez Samuela Umtitiego. Około godziny 10:30 Francuz pojawił się w budynku klubowym, aby podpisać wszystkie dokumenty. Następnie był czas na komentarze 24-latka.

Nowy kontrakt obowiązywał będzie do 2023 roku, a klauzula wzrosła z 60 do 500 milionów euro. Jak podaje Mundo Deportivo ważnym czynnikiem w odnowieniu umowy, był agent reprezentanta Francji, Arturo Canales, który konkretnie przedstawił jakie priorytety ma jego klient.

Samuel Umtiti dla mediów:

„Pod koniec sezonu moja forma była nieco słabsza, ale to przez problemy z moim kolanem a nie ze względu na negocjacje.”

”Moim celem jest zdobywać z tym klubem tytuły. Mam nadzieje, że uda nam się zdobyć Ligę Mistrzów w następnym sezonie.”

”Jestem bardzo podekscytowany. Teraz mam pełną świadomość, że gram w Barcelonie. Nigdy nie myślałem, żeby opuścić taki klub.”

”Jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużyłem kontrakt z Barceloną. To jest mój dom i nie chce odchodzić z tego klubu.”

”Było wiele spekulacji, ale moim priorytetem było przedłużenie kontraktu z Barceloną. To najlepszy klub na świecie.”

”Kocham to miasto i ten klub. Cieszę się, że mogę dalej grać w Barcelonie, ponieważ nadal spełniam swoje marzenia. Chce zostać tutaj na kolejne 15 lat.”

”Griezmann? Dużo z nim rozmawiam, ale nie mówimy o transferze do Barcelony. Jeśli chce przyjść, to byłoby fantastycznie.”

”Transfer Lengleta? Oglądałem jego mecze i myślę, że jest gra na bardzo wysokim poziomie. Bardzo go lubię, ale to zarząd zdecyduje.”