Cillessen: FC Barcelona nie chce mnie stracić

Jasper Cillessen udzielił wywiadu dla telewizji „FOX Sports”, w którym przyznaje, iż kilka klubów było zainteresowanych jego usługami.

Holenderski bramkarz rozegrał bardzo dobry sezon. Nie zawodził, kiedy wymagano od niego gry na wysokim poziomie. Jasper Cillessen ma za sobą drugi sezon w barwach Blaugrany i do tej pory nie zawiódł. Jego dobre występy zostały zauważone przez m.in Arsenal FC oraz FC Liverpool.

Po ostatnim meczu w reprezentacji Holandii przeciwko Włochom były golkiper Ajaxu Amsterdam potwierdził, iż było zainteresowanie ze strony angielskich klubów, lecz bez konkretów. – Mam nadzieję, że 16 lipca spokojnie wrócę do Barcelony – powiedział Jasper Cillessen. – Na ten moment mogę być pewny, że FC Barcelona nie chce mnie stracić. Piłka jest po stronie klubu – stwierdził reprezentant Oranje.

W mediach najwięcej można przeczytać o zainteresowaniu Jasperem Cillessenem ze strony Arsenalu FC oraz FC Liverpool. – Tak słyszałem o tych zespołach, lecz jeśli FC Barcelona mówi, iż chcą mnie zatrzymać, to muszę zaakceptować tę sytuację, ponieważ podpisałem pięcioletni kontrakt – zakończył Jasper Cillessen.

Holender już w styczniu mógł prosić klub o sprzedaż ze względu na niewielką ilość rozegranych minut, jednak kontuzja Ter Stegena dała szansę Jasperowi na pokazanie swoich umiejętności.