Co dalej z Munirem?

Przyszłość Munira jest wciąż otwarta. Zawodnik, który w tym sezonie grał na wypożyczeniu w Alavés, wciąż nie wie, gdzie będzie jego miejsce w następnym sezonie. Istnieją różne opcje. Wszystkie zostały przeanalizowane podczas spotkania, które odbyło się w poniedziałek przez przedstawicieli FC Barcelony i Deportivo.

Barça zaproponowała Munirowi dwie różne alternatywy: albo sprzedaż za 15-20 milionów euro, albo odnowienie kontraktu. Musimy pamiętać, że gracz kończy kontrakt w dniu 30 czerwca 2019 r., a klub chce go sprzedać teraz, lub najbliższej przyszłości. Opcja powrotu do Dumy Katalonii wydaje się na razie wykluczona.

Munir byłby zachwycony chociażby presezonem z FC Barceloną, aby pokazać Valverde, że może być przydatnym graczem dla pierwszego zespołu. Ale plany FC Barcelony są inne. W rzeczywistości klub chciałby rozwiązać jego sytuację, zanim nadejdzie okres przygotowawczy.

BETIS ZAINTERESOWANY

Podczas spotkania przedstawicieli gracza z klubem Barça poinformowała, że Betis jest zainteresowany przejęciem Munira, ale w tej chwili nie złożył żadnej oficjalnej oferty. Klub wezwał przedstawicieli 22-latka do przejrzenia ofert i zapowiedział kolejne spotkani nie określając konkretnej daty.

Podczas tego oczekiwania, Alavés, w którym Munir grał w tym sezonie bardzo solidnie (w 36 meczach strzelił w sumie 14 bramek), pozostaje czujny, ponieważ chciałby nadal liczyć na wypożyczenie.)