Dembélé: Przybycie Griezmanna byłoby niezwykłe dla Barçy

Ousmane Dembélé przygotowuje się wraz z resztą kolegów z kadry francuskiej na Puchar Świata w Rosji. Napastnik Barcelony wypowiedział się dla mediów, poruszając aktualne problemy. Nie obyło się oczywiście bez rozmów o swoim rodaku, Griezmannie.
Odczucia po roku w Barcelonie

„To był trudny sezon, z wieloma kontuzjami, ale z powodu tego wszystkiego, co się stało, nadal wierzę i  wszyscy w Barcelonie wierzą we mnie. Zobaczymy, jak mi pójdzie w nadchodzących sezonach. Muszę ograniczyć straty. Również na zgrupowaniu jest duża konkurencja, więc muszę dużo pracować. Nigdy nie zwątpiłem, choć prawdą jest, że były trudne momenty. Wrócę jeszcze mocniejsz i zamierzam pokazać moją jakość w Barcelonie. „

Przyszłość Griezmanna

„Nie rozmawialiśmy dużo o tym z Antoinem, ale jeśli przyjedzie do Barçy, byłoby to niezwykłe, ponieważ jest świetnym napastnikiem i bardzo by nam pomógł.

Różnice między atakiem Barcelony i Francji

„Jest inaczej, ponieważ Barça jest najlepszą drużyną na świecie. Gra dla Barcelony to przyjemność. Dodatkowo mamy wyjątkowego piłkarza, który zawsze daje ci idealne piłki. Również Reprezentacja Francji jposiada bez wątpienia świetną jakość”

Ataki Touré na Guardiolę

„Nie rozmawialiśmy o tym w Barcelonie; nie mogę nic powiedzieć.”

Czego się nauczyłeś?

„Wiele się nauczyłem zarówno w aspekcie ofensywnym, jak i defensywnym. Chociaż długo trzymamy  piłkę, w Barcelonie ważne jest, aby jej nie stracić. Musimy być bardzo uważni. W Barçie musimy być bardzo blisko siebie”.

Puchar Świata

„Pamiętam 2006, 2010 … to największy turniej w piłce nożnej. Musisz zajść tak daleko, jak tylko możliwe.”

Młodzież francuskiej drużyny narodowej i ich doświadczenie

„Są ludzie, którzy mają doświadczenie i którzy grali już na Mistrzostwach Świata. Dają nam pewność siebie i dużo rozmawiają z nami w szatni.”

Fala krytyki na Paula Pogbę
„Nie wiem, Paul jest fantastycznym zawodnikiem i bardzo dobrym człowiekiem, dla mnie jest liderem”
Twoja kondycja fizyczna

„Czuję się o wiele lepiej od ostatniego meczu ligowego z Barçą. Czuję się naprawdę bardzo dobrze. Przeciwko Włochom i nie odczuwałem dyskomfortu”.

Twoje relacje z Mbappé

„Rozumiemy się bardzo dobrze w każdym aspekcie. Jest przyjacielem. Zawsze wysyłamy sobie wiadomości w trakcie sezonu i gramy dużo razem w FIFĘ. To przyjemność mieć go u mojego boku”.