Lucas Digne wzmocni Bayern Monachium?

Jak podaje niemiecki tygodnik „Kicker”, Lucas Digne może wzmocnić Bayern Monachium, natomiast do FC Barcelony trafi David Alaba.

Czas Juana Bernata w mistrzu Niemiec powoli dobiega końca i władze Bawarczyków szukają alternatywy na lewą stronę defensywy. Po kolejnym niezbyt udanym sezonie w stolicy Bawarii, Hiszpan chce latem poszukać nowego pracodawcy. „Bild” niedawno potwierdził, iż Bayern jest gotów sprzedać 25-latka.

Niemiecki klub chce znaleźć odpowiedniego zastępcę dla Juana Bernata. Według „Kickera”, Bawarczycy uważają, że Lucas Digne z FC Barcelony może być godnym następcą. Francuz to solidny obrońca, lecz w Blaugranie jest jedynie rezerwowym. Tym bardziej, że mnożą się plotki o zainteresowaniu przez Barceloną oraz Real Madryt Davidem Alabą. W takiej sytuacji Bayern musi poszukać wzmocnień.

Lucas Digne może być czwartym Francuzem w Bayernie po Kinglseyu Comanie, Francku Riberym oraz Corentin Tolisso. 24-letni defensor jest w podobnej sytuacji jak Bernat. Potrzebuje przede wszystkim więcej czasu na boisku i nowych wyzwań. W 2016 roku Digne do Barcelony przeniósł się z PSG za 17 mln euro i za podobną kwotę mógłby odejść do Bayernu.