Przyszłość Rafinhi pod znakiem zapytania

W ten wtorek, 5 czerwca, wygasa umowa wypożyczenia Rafinhi w Interze Mediolan. Brazylijski zawodnik powraca na Camp Nou, by zostać członkiem pierwszego zespołu Barçy.

W umowie wypożyczenia do Interu przewidziano opcję wykupu o wartości 35 milionów euro, jednak Inter oświadczył, że ten moment nie ma wystarczających funduszy do skorzystania z tego zapisu. Dlatego Barça ma możliwość negocjowania warunków z Interem, lub poszukiwania innego wypożyczenia dla 25-latka, wychowanego w La Masii. Brazylijczyk nie znalazł miejsca w planach Ernesto Valverde na przyszły sezon.

Barça i Inter doszli do porozumienia ustnego, że drużyna „Nerazzurri” zapłaci za Rafinhę 35 milionów euro, automatycznie, jeśli zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, co ostatecznie stało się faktem, po zwycięstwie nad Lazio w ostatnim meczu sezonu Serie A.

Inter Jednak będzie starał się zmniejszyć ustaloną kwotę, ponieważ klub chce zatrzymać zawodnika, a sam zainteresowany chce kontynuować karierę w Interze, ale na lepszych warunkach finansowych.

Działania Mazinho

W takiej sytuacji, ojciec 25-latka, były mistrz świata, Mazinho, zamierza działać, aby Inter mógł zatrzymać syna za mniejsze pieniądze. Barcelona ma wszystko w swoich rękach. Musi zdecydować, czy otworzyć się na negocjacje z Interem, czy woli znaleźć inne miejsce dla zawodnika.