Watford blisko porozumienia w sprawie transferu Deulofeu

Watford coraz bardziej zbliża się do osiągnięcia porozumienia w sprawie wykupu Gerarda Deulofeu. Skrzydłowy z Riudarenes przebywa na wypożyczeniu w angielskim klubie od stycznia do 30 czerwca, ale włodarze „Szerszeni” interesują się usługami Hiszpana na stałe. Cała operacja może stać się faktem już w najbliższym czasie.
Kontrakt 24-latka z FC Barceloną obowiązuje do 2019 r. a klauzula wykupu wynosi 20 mln euro. Jednak zarząd Blaugrany jest w stanie przyjąć ofertę wynoszącą nawet 10 milionów euro. klub wie, że Deulofeu nie był w stanie w pełni pokazać swoich możliwości w drugiej połowie sezonu Premier League, gdyż nabawił się kontuzji palca u stopy, która wyłączyła go z gry na kilka tygodni. Podsumuwując, w zespole Javiego Gracii zagrał 7 spotkań (w tym 5 w pierwszym składzie). Trener z Navarry nalegał, aby właściciele Watfordu sprowadzili „Deulo” zaledwie dziewięć dni po przejęciu zespołu. Teraz zależy im na tym samym i chcą jak najszybciej osiągnąć porozumienie z Dumą Katalonii. Wiedzą, że zawodnik z Girony nie znajduje się w planach Ernesto Valverde na przyszły sezon.
Wpłynięcie około 10 milionów euro do budżetu FC Barcelony przed zamknięciem sezonu 2017/18 byłoby powiewem świeżego powietrza dla Òscara Grau i Enrique Tombasa, którzy zajmują się w klubie finansami.