Marc-Andre ter Stegen: To rozczarowująca sytuacja

Golkiper Marc-Andre ter Stegen przyznaje, że raczej będzie rezerwowym podczas zbliżających się mistrzostw świata w Rosji. Zarazem wyjaśnia, iż postara się pomagać Manuelowi Neuerowi.

Marc-Andre ter Stegen jest przekonany, że jego świetny sezon w barwach Dumy Katalonii nie pomógł mu wywalczyć bluzy z numerem jeden między słupkami naszych zachodnich sąsiadów. Joachim Löw poinformował bramkarza Blaugrany, iż Manuel Neuer będzie podstawowym bramkarzem kadry Niemiec. A przypomnijmy, że Manuel Neuer przez dziewięć miesięcy leczył kontuzję stopy.

32-letni Manuel Neuer wrócił na boisko w ostatnim starciu towarzyskim przeciwko Austrii, w którym Niemcy ulegli (1:2). Wychowanek Schalke 04 Gelsenkirchen otrzymał od selekcjonera 90. minut. Na ten moment Manuel Neuer czekał aż 259 dni.

– Kiedy grałem cały sezon, zawsze utrzymywałem najwyższy poziom, to rozczarowująca sytuacja – mówił we włoskim mieście Appiano Marc-Andre ter Stegen. Golkiper Barcy rozegrał większość meczów eliminacyjnych do MŚ, a także zagrał w Pucharze Konfederacji i nawet Joachim Löw go wychwalał – Jest niesamowicie dojrzały. Bardzo stabilny Jeśli popełni błąd, nie ma to wpływu na niego i utrzymuje swój wysoki poziom.