Ostatnia runda Yerry’ego Miny w Barcelonie?

  • Według redakcji „AS” Yerry Mina opuści FC Barcelonę
  • Kolumbijczyk spróbuje pokazać się z dobrej strony na mistrzostwach świata w Rosji

Czy to już koniec przygody Yerry’ego Miny w Barcelonie? 23-letni Kolumbijczyk może zostać wypożyczony na rok lub sprzedany. Taka jest decyzja dyrektora sportowego Pepa Segury, który uważa, że środkowy defensor nie dostosował się do gry i istnieją wątpliwości co do jego umiejętności. FC Barcelona zdecydowała się zaryzykować i w styczniu sprowadziła Minę z Palmeiras za prawie 12 mln euro.

Blok środkowych obrońców tworzą Gerard Pique oraz Samuel Umtiti, który kilka dni temu przedłużył kontrakt do 2023 roku. W rezerwie pozostaje Thomas Vermaelen, który ma ważną umowę jeszcze przez dwanaście miesięcy. Blaugrana liczy, że latem uda się sprowadzić Clementa Lengleta z Sevilli. Jeśli Francuz zwiąże się z Barcą, szanse na grę Yerry’ego Miny będą znikome.

23-latek podczas mistrzostw świata ma wiele do udowodnienia. Może uwieść potencjalnych nabywców i przekonać do swoich zdolności. Ponadto Yerry Mina zajmuje miejsca dla piłkarzy spoza Europy. Kolumbijczyk próbował uzyskać portugalski paszport, gdyż jego żona pochodzi z tego kraju.