Sergi Samper wróci do treningów pod koniec czerwca.

• Jak informuje Sport, Sergi Samper będzie zdrowy i gotowy na pre-sezon rozpoczynający się 16 lipca

• Pomocnik powinien dostać zielone światło pod koniec czerwca

• Bartomeu i Valverde rozmawiali już z zawodnikiem, by zapewnić go, że przepracuje okres przygotowawczy z drużyną

 

Sergi Samper posiada ważny kontrakt z Barceloną do 30 czerwca 2019 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

W styczniu 2018 roku pomocnik doznał bardzo poważniej kontuzji, która wymusiła jego wcześniejszy powrót z wypożyczenia do drużyny Las Palmas. Kontuzja przytrafiła się w najgorszym możliwym momencie, w którym Samper zyskiwał zaufanie trenera i zaliczał kolejne dobre występy w drużynie drużyny z wysp kanaryjskich.

Las Palmas i FC Barcelona doszły do porozumienia, w sprawie skrócenia wypożyczenia środkowego pomocnika co umożliwiło jego powrót do stolicy Katalonii. Samper rozpoczął leczenie.

Od kilku dni utalentowany pomocnik, który został namaszczony następcą Busquetsa, swobodnie biega i rozpoczyna walkę o powrót na boisko. Jest to długa droga, ale nikt w klubie nie zamierza go pospieszać. Prezydent klubu Josep Maria Bartomeu oraz trener Ernesto Valverde, rozmawiali z zawodnikiem, by upewnić go, że liczą na niego i że przepracuje z drużyną okres przygotowawczy do nowego sezonu.

Teraz Samper ma czas do 16 lipca, by dołączyć do drużyny. W trakcie okresu przygotowawczego na pewno dostanie szanse, by pokazać się ze swojej najlepszej strony i wykorzystać szanse. W pierwszej drużynie na pewno znajdzie się miejsce dla gracza o jego profilu i umiejętnościach.