GOAL: Transfer Lengleta blisko!

  • FC Barcelona są gotowi do pozyskania 22-letnim francuskiego środkowego obrońcy

Jak podaje GOAL.com, Środkowy obrońca z Sevilli Clement Lenglet zdecydował się na transfer do drużyny z Katalonii. Kwota operacji ma wynieść 35 milionów euro.

Francuz był od dawna wiązany z katalońskim klubem, ale cała sytuacja wydaje się być coraz bliższa realizacji, ponieważ rozmowy o nowym kontrakcie z obecnym pracodawcą załamały się.

Manchester United również interesował się Francuzem, ale to Camp Nou wydaje się być miejscem jego przyszłości.

Sevilla miała nadzieję, że dzięki lepszym warunkom odrzuci on starania Barcelony. W ubiegłą środę Lenglet spotkał się z trenerem Pablo Machinem oraz dyrektorem spoertowym, Joaquinem Caparrosem, którzy przyznali, że są gotowi zaoferować mu najwyższe wynagrodzenie w zespole. Umowa jednak nie została zawarta.

Źródła zbliżone do Lengleta ujawniły, że nic nie zostało oficjalnie postanowione. 22-latek powiedział swoim trenerom, że jego decyzja jest ostateczna i żadna ulepszona oferta nie zmieni jego zdania.

Sevilla wydaje się być nastawiona pesymistycznie i już zaczęła szukać nowych środkowych obrońców. Na ich krótkiej liście pojawiają się tacy zawodnicy, jak: Florian Lejeune z Newcastle, czy Gianmarco Ferrari z Sampdorii.