Pierwszy cel Abidala: pozyskać Griezmanna

  • Abidal ma tylko kilka dni, aby przekonać 27-latka do przenosin na Camp Nou.
  • Francuz będzie współpracował z szatnią, gdzie spotka kilku swoich rodaków.

Pierwszym głównym celem Eric Abidala jako sekretarza technicznego Barcelony będzie zamknięcie transferu jego rodaka Antoine’a Griezmanna, który jest rozdarty między pozostaniem w Atletico Madryt, a przyjęciem propozycji Blaugrany.

Były zawodnik Dumy Katalonii, który przejmuje stanowisko sekretarza technicznego Barçy po Robercie Fernandezie, będzie próbował przekonać Griezmanna, znajdującego się obecnie na zgrupowaniu reprezentacji, ukazując zalety potencjalnego transferu Francuza do Barçy.
Przyszłość Griezmanna wciąż jest otwarta, chociaż obiecał wyjaśnić to przed Mistrzostwami Świata. W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, jakoby 27-latek miał pozostać w Atlético. Jednak Barça nie rezygnuje ze starań.
Rola Abidala może być decydująca w przekonaniu Griezmanna na transfer, pomimo, że nowa oferta kontraktu, którą otrzymał od Atletico, jest lepsza pod względem ekonomicznym od tego, co ma mu do zaoferowania Barça.
„Nie wiem, czy Barça potrzebuje teraz Griezmanna. Ważna jest przyszłość i lepiej mieć wszystko, co najlepsze w drużynie, a gracz, taki jak Antoine ma odpowiednie umiejętności do gry na Camp Nou”.
powiedział kilka dni temu Abidal.

Dobry kontakt z szatnią

Rola Abidala może być bardzo ważna , ponieważ będzie działał, jako łącznik między szatnią a zarządem. Jest to rola, która w ostatnich miesiącach została nieco przyparta do muru.

Ponadto, Abidal może pomóc francuskim zawodnikom czuć się bardziej komfortowo: Dembélé, Umtiti i Digne, ale także Griezmann i Lenglet, jeśli uda sę ich pozyskąć do pierwszej drużyny Barçy.