Podsumowanie reprezentantów narodowych

Po zakończonym sezonie klubowym piłkarze przygotowują się do Mundialu w Rosji. Kataloński klub będzie reprezentowany na mistrzostwach przez 13 graczy. Do tej pory w meczach towarzyskich wystąpiło 10 przedstawicieli Blaugrany: Jasper Cillessen, Gerard Piqué, Samuel Umtiti, Yerry Mina, Jordi Alba, Paulinho, Philippe Coutinho, Ivan Rakitić, Ousmane Dembélé i Leo Messi. Nie wystąpili za to Thomas Vermaelen, który wraca do siebie po kontuzji mięśniowej, Marc-André ter Stegen jest zmiennikiem Manuela Neuera w reprezentacji Niemiec, Sergio Busquets miał problemy żołądkowe i Luis Suárez, który swój mecz z reprezentacją Urugwaju rozegra w nocy czasu polskiego z reprezentacją Uzbekistanu.

Jasper Cillessen – reprezentacja Oranje rozegrała w ostatnim tygodniu 2 mecze, kolejno ze Słowacją i reprezentacją Włoch. W obu meczach padł remis 1:1. W meczu ze Słowakami bramki strzegł gracz PSV Jeroen Zoet, z kolei w meczu z Azzurri wystąpił Cillessen. Rozegrał pełne 90 minut. Dla Jaspera był to ostatni mecz przed wakacjami, ponieważ Holendrzy nie awansowali na Mundial.

Gerard PiquéLa Roja rozegrała na Estadio de la Cerámica mecz ze Szwajcarią, w którym padł remis 1:1. Zagrał 90 minut. Przed rozpoczęciem Mundialu drużyna prowadzona przez Julena Lopetegui zmierzy się z Tunezją w Krasnodarze.

Samuel Umtiti – Trójkolorowi zagrali już dwa mecze towarzyskie kolejno z Irlandią i reprezentacją Włoch. Oba z nich wygrali: 2:0 i 3:1. „Big Sam” rozegrał 154 minuty na 180 możliwych, w których zdobył bramkę. Les Bleus zostało jeszcze spotkanie z USA.

Yerry Mina – Kolumbia rozegrała tylko jeden mecz i więcej nie rozegra przed Mundialem. W meczu z Egiptem w Bergamo padł bezbramkowy remis, a Yerry zagrał 45 minut, od razu po przerwie zmieniony przez Oscara Murillo.

Jordi Alba – Hiszpania zremisowała 1:1 ze Szwajcarią, a Jordi rozegrał 74 minuty. Zmieniony przez Nacho Monreala. 9 czerwca La Roja zmierzy się z Tunezją i będzie to ostatni test dla zawodników prowadzonych przez Julena Lopotegui.

Paulinho – Reprezentacja Brazylii mierzyła się z Chorwacją na Anfield. Podopieczni Tite pokonali Chorwatów 2:0, a 90 minut rozegrał Paulinho. 10 czerwca Canarinhos zmierzą się z Austrią we Wiedniu.

Philippe Coutinho – Brazylia pokonała Chorwację 2:0, a „Cou” zagrał 82 minuty, w których zaliczył asystę. Canarinhos do rozegrania zostało spotkanie z Austrią.

Ivan Rakitić – Chorwacja uległa reprezentantom Brazylii 0:2, a Rakitić rozegrał 83 minuty, w których „zarobił” żółty kartonik. 8 czerwca Vatreni skonfrontują się z naszym grupowym rywalem, czyli Senegalem.

Ousmane Dembélé – Francja wygrała oba mecze towarzyskie, a młody Francuz popisał się piękną bramką z reprezentacją Włoch. Rozegrał 84 minut na 180 możliwych. Trójkolorowym zostało spotkanie z USA.

Leo Messi – Albicelestes konfrontowało się w Buenos Aires z reprezentacją Haiti. Hat-trickiem popisał się Messi. Rozegrał całe spotkanie i był to jego ostatni pojedynek przed Mundialem, ponieważ zaplanowany mecz towarzyski z Izraelem został odwołany.