Szansa na Thiago? AKTUALIZACJA!

  • SPORT donosi, że jest szansa na powrót Thiago na Camp Nou. W operację miałby zostać włączony Lucas Digne

AKTUALIZACJA 7.06.2018 9:35

Opcja powrotu Thiago Alcántary do FC Barcelony zaczyna nabierać kształtów. Jak donoszą media Bayern umieścił zawodnika na rynku transferowym. Blaugrana chciałaby pozyskać 27-latka, który dałby duży skok jakościowy w formacji pomocy, która została znacznie osłabiona wraz z odejściem Andresa Iniesty Vissel Kobe.

Z czysto technicznego punktu widzenia Ernesto Valverde byłby zachwycony, gdyby miał w kadrze zawodnika na poziomie Thiago. Reprezentant Hiszpanii uosabia ducha styl, którego zaczyna coraz bardziej brakować Dumie Katalonii. Jego przybycie dałoby klubowi zapewnienie tego stylu, ponieważ zawodnicy tacy jak np. Arthur, mimo wszystko są zagadką. Jedni z kluczowych zawodników z szatni Barcelony poprosili Josepa Marię Bartomeu, aby ten zwrócił uwagę na Thiago.
Zespół chciał przekazać prezydentowi klubu, że gracz taki jak Thiago byłby idealny ze względu na jego znajomość DNA Barçy i wspaniałą technikę.
Wszelkie aspekty czysto piłkarskie przemawiają zatem za jeg przybyciem. Kłopot może być jednak z funduszami, chociaż może być to mniej istotne, niż mogłoby się wydawać na początku. Bayern chce sprzedać 27-latka, aby rozpocząć głęboką przebudowę składu.

Operacja byłaby więc dogodna dla obu stron. Bawarczycy nie zamierzają prosić o astronomiczną cenę. Pomimo, że początkowo Bayern myślał, by zażądać około 70 milionów euro, jest świadomy, że musi obniżyć swoje oczekiwania. Bawarczycy zaakceptowaliby nawet obniżenie ceny jeśli do oferty dołączony zostałby zawodnik Barçy. Najczęściej mówi się o Lucasie Digne.

ZMIANY
Niemcy potrzebują wzmocnić lewą flankę, aby ewentualnie zastąpić Alabę. Były zawodnik Valencii, Juan Bernat my być kolejnym zawodnikiem, który odejdzie.
Digne jest wciąż młodym piłkarzem. Francuz ma duży potencjał, ale Barçie jego rozwój został powstrzymany przez stałą wysoką formę Jordiego Alby. Francuz ma dobrą wycenę na rynk.u. Zainteresowanie 24-latkiem wyrażał również Juventus. Barca liczy, że dzięki transferowi może uzyskać od 15 do 20 milionów euro.
W związku z tym 70 milionów, których zażądał Bayern, można podzielić na 50 milionów bezpośrednio, dodając transfer Digne’a. Te 50 milionów byłoby ceną wyjściową, którą można byłoby zredukować do około 40 milionów.
Z finansowego punktu widzenia transfer jest możliwy, patrząc na kwoty, które aktualnie przewijają się na rynku.
Thiago z przyjemnością powróciłby do Barcelony, gdzie miałby zagwarantowaną ważną rolę, w przeciwieństwie do jego sytuacji w Bayernie.
Podsumuwując, Thiago musiał być w cieniu innych pomocników, takich jak Xavi, Iniesta czy Cesc Fàbregas. Alcantara przeniósł do Niemiec, aby pozwolić sobie na rozwój. 27 byłby to bardzo dobry czas na powrót.

 

7.06.2018 07:45

Thiago Alcántara i jego potencjalny powrót do Barcelony jest głównym tematem na okładce SPORTU w czwartek, 7 czerwca. Hiszpański pomocnik znajduje się na liście kandydatów do wzmocnienia klubu. Bayern może przyjąć ofertę transferu wynoszącą 50 milionów euro jeśli do operacji zostałby włączony Lucas Digne.

Starszy z braci Alcántara rozegrał w minionym sezonie 32 mecze, w których udało mu się zdobyć 7 goli oraz 4 asysty. Jednak ostatnimi czasy otoczenie klubu ze stolicy Bawarii nie szczędziło słów krytyki na temat 27-latka:

„Do tej pory Thiago nie robił różnicy w meczach o wielką stawkę. Naprawdę go lubię, ale będąc szczerym był po prostu cieniem samego siebie. Thiago zwyczajnie zawiódł mnie na przestrzeni ostatnich tygodni. Nie mam pojęcia gdzie obecnie znajduje się ze swoją głową i myślami. Z takimi występami nie jest graczem na Bayern. Jeśli pojawi się godna oferta, to klub powinien się ją rozważyć. – Powiedział Lothar Matthaus.

Również sam zainteresowany swoimi wypowiedziami zasiał ziarno wątpliwości:

„Obecnie jestem zawodnikiem Bayernu Monachium. Rok temu przedłużyłem kontrakt z Bayernem, ale to bardzo skomplikowane. Piłka jest bardzo ciężka…”

Jeśli chodzi o francuskiego lewego obrońcę Blaugrany, to zagrał w sezonie 2017/18 w 20 meczach zdobywając 1 bramkę i zaliczając 2 asysty. 24-latek przybył do FC Barcelony w lecie 2016 roku za 12 milionów euro. W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o możliwym odejściu Francuza. Jego usługami wg mediów zainteresowany był m. in Juventus. Bardzo możliwe, że to ostatnie tygodnie Lucasa w barwach Dumy Katalonii.