„EL CASO DE GRIEZMANN” (AKTUALIZACJA)

AKTUALIZACJA –  9:45 8.06.2018

Cope ogłosiło, że Atlético przygotowuje kontrakt, w którym oferuje Griezmannowi 23 miliony euro rocznie, czyli o wiele więcej, niż może mu zaproponować Barça. Te wiadomości nie wywołały żadnej reakcji Blaugrany. Ani ta, ani żadne z tych, które zostały opublikowane o tym, gdzie Antoine zagra w przyszłym sezonie. Stanowiko klubu jest takie, że to, co należało zrobić w sprawie przyszłości francuskiego napastnika, jest już zrobione i zostało dobrze wykonane.

AKTUALIZACJA – 15:00 6.06.2018

Cope podaje, że Atletico Madryt już kończy pisanie nowego kontraktu dla piłkarza. Griezmann ma odrzucić ofertę Barcelony i do końca tego tygodnia podpisać nowy kontrakt gwarantujący mu 23 mln € rocznie. Miałoby to się odbyć w Lyonie, gdzie reprezentacja Francji będzie podejmować w swoim ostatnim meczu przed mundialem drużyną Stanów Zjednoczonych.

AKTUALIZACJA – 12:30 6.06.2018

Według informacji Mundo Deportivo Atletico Madryt nie ustępuje w staraniach utrzymania swojej największej gwiazdy w klubie, licząc, że odrzuci możliwość gry dla Barcelony, która bez wahania wpłaci jego klauzulę po 1 lipca, kiedy będzie ona wynosić 100 mln €.
W Barcelonie panuje spokój i pewność zakontraktowania piłkarza. Włodarze klubu twierdzą, że jeśli coś miałoby się zmienić (w sprawie chęci gry Griezmann na Camp Nou), na pewno już by o tym wiedzieli.
Przypomnijmy, że sam piłkarz zobowiązał się do ogłoszenia swojej decyzji przed Mistrzostwami Świata w Rosji, które rozpoczynają się 14 czerwca.

AKTUALIZACJA – 19:30 5.06.2018

W wywiadzie dla portalu spox.com Antoine Griezmann przyznał, że nadal zastanawia się, jaką podjąć decyzje: Wciąż zastanawiam się nad swoją przyszłością, ale nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji, dementując doniesienia dziennika ABC.

Francuz przyznał również że jego największym marzeniem jest zdobycie ligi mistrzów: Liga Mistrzów jest obsesją moją i klubu. To trofeum było dla mnie wielkim celem od początku mojej kariery. Naprawdę chcę zdobyć ten puchar.

AKTUALIZACJA – 14:45 4.06.2018

Decyzja Antoine’a Griezmanna o podpisaniu kontraktu z FC Barceloną lub pozostaniu w Atletico Madryt wysunęła się na pierwszy plan aktualnego „mercado”. Media, takie jak ABC i AS, ogłosiły dziś rano, że francuski napastnik zdecydował się pozostać w ekipie Los Colchoneros. Zaprzecza jednak tym doniesieniom francuskie L’Equipe.

„Do tej pory nie wiemy, gdzie zagra Antoine w przyszłym sezonie”, zaprzecza jego otoczenie. Dodaje: „Antoine nie zdecydował jeszcze o swoim nowym klubie. I, wbrew wszystkiemu, co powiedziano w ostatnich miesiącach, nie podpisał żadnej umowy z Barçą. „
Środowisko Griezmanna dodaje, że nie ma pewności, że decyzja w sprawie przyszłości napastnika zostanie podjęta przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata.

 

 

Antoine Griezmann pozostanie w Atletico Madryt i nie przeniesie się do Barcelony. Tak przynajmniej zapewnia dziennik ABC, cytując jego najbliższe otoczenie. Napastnik nie ogłosił jeszcze publicznie swojej decyzji o pozostaniu w Atletico, ale jak dowiedziało się ABC w sobotę poinformował już swoich krewnych, że nie chce, aby Barcelona wpłacała klauzulę wykupu.

Wg informacji ABC Francuz nieoczekiwanie zmienił decyzję i w najbliższym czasie ma ogłosić, że pozostanie w drużynie z Madrytu, odrzucając możliwość gry dla Dumy Katalonii. Na jego decyzji zaważyła nie tylko lukratywna oferta nowego kontraktu od Atleti z wynagrodzeniem wynoszącym nieco ponad 25 milionów euro, ale również kwestie personalne oraz sportowe.

Ważnym czynnikiem w sprawie pozostania 27-latka na Wanda Metropolitano był, jak podaje ABC sam Diego Simeone, który miał zapewnić Griezmanna, że w Madrycie jego rola będzie ważniejsza, niż w Barçie.

„Francuz, który jest bardzo zżyty z „Cholo” Simeone uważa, że ​​wciąż ma pole do popisu wraz z trenerem, który sprawił, że stał się jednym z najlepszych napastników światowego futbolu i chce pozostać kluczową postacią obecnego projektu klubu. Niedawne zdobycie tytułu Ligi Europy był ostatecznym impulsem do pozostania w Atlético” – Podaje dziennik.

Krótko przed końcem sezonu, zarówno Simeone, jak i dyrektor generalny Atlético, Miguel Ángel Gil Marín oraz dyrektor sportowy, Andrea Berta, odwiedzili reprezentanta Francji, i osiągając zgodę piłkarza, na pozostanie w barwach „rojiblanco”.

Jeśli Atletico Madryt potwierdzi te doniesienia, to Griezmann stanie się jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy świata, mając jednocześnie zapisaną w kontrakcie klauzulę nie mniejszą, niż 200 milionów euro, aby uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji.

W ostatnich dniach Antoine był bardzo spokojny, co mogłoby znaczyć, że podjął już decyzję.

„Czy to wszystko przeszkadza? Nie, nic mi nie jest, jestem pewny siebie, a najważniejszą rzeczą jest to, że jestem szczęśliwy ” – powiedział we francuskiej telewizji.