Poranny przegląd prasy

Witamy i zapraszamy na poranny przegląd prasy na 8 czerwca.

„Abidal za Roberta”. MD skupia się na zmianach w zarządzie które miejsce wczoraj po południu. Francuz będzie sekretarzem technicznym Barcelony przez trzy najbliższe lata. O jego wyborze zadecydował jego wizerunek oraz dobry kontakt z szatnią. Dziennik wspomina także o wylocie reprezentacji Hiszpanii do Krasnodaru. Król Hiszpanii, Filip VI pożegnał reprezentantów ze słowami wsparcia wsparcia: „Zjedzcie ten Mundial”. Na okładkę trafiła również zapowiedź walki o finał Rolanda Garrosa między Nadalem, a Del Potro. Wspomniana została także porażka Muguruzy z  Halep. Hiszpanka traci 1 miejsce w rankingu. MD twierdzi, że w Portugalii są pewni że Cristiano Ronaldo odchodzi z Realu Madryt. Zapowiedziany został także ekskluzywny wywiad z Rubim: „Espanyol się rozwija”. Ponadt zostało odnotowane zwycięstwo Realu Valladolid 3:1 ze Sportingiem Gijón w fazie play-off do Primera División oraz ogłoszenie Eusebio jako nowego trenera Girony

SPORT również jako temat główny przedstawia wybór Érica Abidála na sekretarza technicznego Barçy. Francuz będzie sprawował swoją rolę przez 3 kolejne lata. Dziennik dodaje że pierwszym zadaniem „Abiego” w Barcelonie będzie zamknięcie transferu swojego rodaka Antoine Griezmanna. „To jest wojna” – tak określony zostal konflikt między „CR7” a Florentino Perezem, ktory „podkradł” Barçie Rodrygo płacąc aż 60 milionow euro. Widnieje również informacja o tym, że Reprezentacja Hiszpanii jest już w Rosji. Zawodnicy „La Furia Roja” wyczekują już pierwszego meczu na Mistrzostwach Świata. Przywołana została także wiadomość o zatrudnieniu Eusebio jako nowego trenera Girony. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez 2 lata. Sport informuje ponadto o awansie Nadala Do półfinału Rolanda Garrosa oraz o porażce Muguruzy.

„Zjedzcie ten Mundial” – to słowa króla Hiszpanii do zawodników reprezentacji przed wylotem do Rosji. Znany Hiszpański pisarz i dziennikarz zapewnił: „Będę uprawiać sport”. AS przytoczył także słowa Marcelo: „Cristiano nie jest właścicielem Realu”. Dziennik informuje że Nadal zmierzy się z Del Potro w półfinale Pucharu Rolanda Garrosa. Rafael pokonał Schwarzmana (4-6, 6-3, 6-3, 6-2). Pojawia się także informacja o zwycięstwie Portugalii nad Algierią 3:0. Dwie bramki zdobył Gonçalo Guedes. Na okladce widnieje również wiadomość o Abidalu jako nowym sekretarzu technicznym Barcelony. Francuz zostanie zaprezentowany 18 czerwca. Swoje miejsce na okładce znalazło również zwycięstwo realu Valladolid nad Sportingiem Gijon (3:1). „Valladolid był jak huragan”. gol Jonego przytrzymał Sporting przy życiu. Na koniec zwycięstwo Realu Madryt w meczu Ligi Endesa. Real po raz 7 z rzędu zagra w finale tych rozgrywek.

„CR7 odchodzi na serio” – MARCA skupia się na głośnym ostatnio temacie, czyli potencjalnym odejściu Cristiano Ronaldo. „Chce odejść i Real już obmyśla jego sprzedaż (…) Cristiano uważa oferta nowego kontraktu jest dla niego niewystarczająca. Portugalczyk oddala się jak nigdy” Oprócz przytoczonych wcześniej informacji MARCA dodaje, że zarząd Realu, jako ewentualnego następce Zidane’a na stanowisku trenera Królewskich rozważ Antonio Conte. Dziennik dodaje także, ze transfer Rodrygo jest już praktycznie zamknięty. Kwota operacji ma wynieść 45 milionów euro.