Thilo Kehrer, stoper, którego polubił Abidal

Kiedy Eric Abidal nie był jeszcze sekretarzem technicznym Barçy, udzielił wywiadu dla TV3, w którym przedstawił swój punkt widzenia na temat stopera, który ma umiejętności, aby zostać zawodnikiem Barcelony. Nazywa się Thilo Kehrer, jest Niemcem, gra w Schalke 04, ma 21 lat, mierzy 1,86 m, waży 70 kg, a jego kontrakt wygasa w 2019 roku. Młody zawodnik do tej pory nie pojawiał się w żadnych plotkach. Kim jest ten młody gracz, który spodobał się następcy Roberta Fernandeza?

Abidal lubi go głównie dlatego, że jest niezawodny i może zajmować pozycję środkowego oraz lewego obrońcy. Należał do szkółki Schalke 04. Został nawet nieoczekiwanym strzelcem dwóch bramkek przeciwko Augsburgowi na swoim stadionie. Karierę zawodową rozpoczął w Reutlingen, skromnej drużynie z piątej ligi niemieckiej.

Znalazł go Stuttgart, a stamtąd udał się do Schalke 04. W Gelsenkirchen piął się przez wszystkie niższe kategorie i w końcu dotarł do pierwszej drużyny. W swoim pierwszym sezonie zagrał dla Schalke 04 U19 w trzech meczach, a w następnym zagrał w 32. Brał nawet udział w pierwszej edycji Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA, w której zdobył 1 gola. Jego zespół wyeliminowany w półfinale, co ciekawe, przez Barcelonę, która wygrała cały turniej. Został nawet powołany na jeden mecz pierwszego zespołu, mając zaledwie 18 lat.

Thilo wdarł się do Bundesligi w kampanii 2016-2017, grając w 16 meczach, a także w 8 meczach Ligi Europy. W kolejnym sezonie, 2017-2018, stał się już zawodnikiem pierwszego składu, rozgrywając 28 meczów.