Barça rozpocznie presezon szybciej niż planowano.

  • Barça ogłosiła, że pierwszy zespół rozpocznie treningi przedsezonowe 11 lipca, jeszcze podczas Mundialu w Rosji.
  • Barcelona rozpocznie tournee po Stanach Zjednoczonych 24 lipca, jak wcześniej planowano.

FC Barcelona zdecydowała się przesunąć o kilka dni presezon pierwszej drużyny. Kilka dni temu, klub ogłosił, że „pretemporada” przed sezonem 2018/2019 miałaby rozpocząć się 16 lipca, czyli dwa dni po zakończeniu Mistrzostw Świata. W tę sobotę Barcelona wydała oświadczenie zmieniające nieco te daty.

Barcelona ogłosiła, że pierwsza drużyna, z Ernesto Valverde na czele, rozpocznie przygotowania do sezonu 2018/2019, wcześniej niż planowano, czyli 11 lipca. Mistrzostwa Świata będą wtedy w decydującej fazie. Klub nie poinformował o przyczynie tej zmiany.
Zgodnie z oświadczeniem Barcelony, tego dnia gracze, którzy nie uczestniczyli w Mistrzostwach Świata, stawią się w ośrodku Joan Gamper Sports City, aby zdać standardowe testy fizyczne i medyczne. Tymczasem pozostali gracze będą stopniowo dołączać do zespołu. W czwartek 12 lipca odbędzie się pierwszy trening z dostępnymi zawodnikami w  Ciutat Esportiva. zaplanowane zostały dwie sesje: poranna i popołudniowa. Dokładny harmonogram jeszcze nie został potwierdzony.
TOURNEE
Zmiany nie dotyczyły Tournee po Stanach Zjednoczonych. Barcelona, zgodnie z planem, wyruszy za ocean 24 lipca do Beaverton (Oregon), aby odbyć trzydniową wizytę w głównej siedzibie Nike. Będzie to początek amerykańskiej trasy, która zakończy się 4 sierpnia. Podczas tych dwunastu dni w Stanach Zjednoczonych FC Barcelona rozegra w sumie trzy mecze towarzyskie. Rywalami Blaugrany będą: Tottenham Hotspur 28 lipca na Rose Bowl w Los Angeles, AS Roma 31 lipca. na AT & T Stadium w Dallas, oraz AC Milan 4 sierpnia na Levi’s Stadium w Santa Clara.
Te mecze są częścią International Champions Cup[, konkursu, w którym drużyna Barçy będzie rywalizować już czwarty sezon z rzędu.

Nadal jednak nie jest jasne, jak ostatecznie zakończy się sprawa z Superpucharem Hiszpanii.