De Jong blisko Barçy!

  • Blaugrana zamierza zakontraktować wszechstronnego 22-letniego pomocnika Ajaxu, zanim po zawodnika zgłoszą się kluby w Premier League.
Frenkie de Jong może zostać piłkarzem Barcelony w następnym sezonie. Taki jest pomysł klubu, który jeszcze organizuje się po zmianach dokonanych na prośbę prezydenta Josepa Marii Bartomeu. Zarząd chce stworzyć mocny zespół, który poprawi się w porównaniu do zeszłego sezonu i będzie dążył do zdobycia Ligi Mistrzów. W tym celu potrzebny jest m.in. obiecujący piłkarz Ajaxu. Pep Segura, główny menadżer sportowy klubu, jest jednym z najsilniejszych działaczy, a zarząd uważa, że podpisanie Holendra powinno być priorytetem.
Jak dowiedział się AS, w przyszłym tygodniu (między poniedziałkiem, a środą) zaplanowano spotkanie, które powinno pomóc ze sporządzeniem umowy z przedstawicielami De Jonga. W przeszłości prowadzono rozmowy, z których można było wywnioskować, że przybycie zawodnika planowane jest na 2019 rok. Jednak priorytety się zmieniły i rozmowy w sprawie transferu będą już zaawansowane.
Obiecujący pomocnik Ajaxu pochodzi ze szkółki klubu Willem II. Dwa sezony temu został zakupiony przez Ajax. Cena, o jaką mógłby ubiegać się klub z Amsterdamu, to 30-35 milionów euro, choć nie jest to pewna informacja.
Jednym z powodów, dla których Barça nie zamierza czekać roku na podpisanie umowy z De Jongiem, jest silna konkurencja, która pojawia się na rynku. Kluby z Premier League uważnie śledziły piłkarza w ostatnich miesiącach, a jego uniwersalność w linii pomocy czyni go bardzo atrakcyjnym. Marc Overmars, były piłkarz Barçy, a obecnie dyrektor sportowy Ajaxu, nie uważa, że należy spieszyć się ze sprzedażą, ale Barça wydaje się być zdeterminowana, aby podpisać kontrakt z De Jongem już tego lata.