Kolejny rok kontraktu dla Vermaelena

  • Barça chce przedłużyć umowę z Belgiem o jeszcze jeden sezon, ale poczeka na stan jego kondycji fizycznej

Barça będzie czekać na zakończenie Mistrzostw Świata, aby rozpocząć kolejny sezon. W pierwszych miesiącach kampanii, zarząd będzie analizował opcję przedłużenia kontraktu Thomasa Vermaelena o kolejny rok. Ernesto Valverde i zarząd są bardzo zadowoleni z taktycznych zalet belgijskiego stopera oraz doceniają jego wielki profesjonalizm w szatni.

Reprezentant Belgii, który 14 listopada skończy 33 lata, ma umowę obowiązującą do 2019 r. Barça chce odnowić jego kontrakt na jeszcze jeden rok. Oczywiście, włodarze chcą być przekonani, że przedłużając umowę będą wymagać odporności na kontuzje, co nie wyglądało dobrze w ostatnich latach. Vermaelen podołał jednak wyzwaniu podczas dwóch miesięcy nieobecności Samuela Umtitiego, występując m. in. w El Clásico na Santiago Bernabeu. Jednak właśnie wtedy, gdy Francuz pojawił się ponownie Thomas doznał kolejnego urazu. Teraz, po kontuzji mięśnia w przedostatniej kolejce La Ligi przeciwko Levante, pojechał z kadrą Belgii na Mistrzostwa Świata w Rosji. Po ewentualnym przybyciu Lengleta 33-latek będzie rywalizował z Francuzem o miano trzeciego stopera Barcelony.

Przybycie Abidala oraz jego zastępcy Ramóna Planesa do sekretariatu technicznego klubu może mieć duży wpływ na całą sytuację. Istnieje jednak szansa, że Vermaelen, pozostanie w klubie, dopóki jeden z obiecujących środkowych obrońców z rezerw dołączy do pierwszego zespołu. Najczęściej mówi się o Jorge Cuence, który zapowiada się bardzo dobrze.