Zwycięstwo Brazylii nad Austrią

Na stadionie Ernst Happel Stadion w Wiedniu reprezentacja Austrii mierzyła się z faworytem do wygrania Mundialu w Rosji – Brazylią. Mecz zakończył się wynikiem 0:3, a bramki zdobywali: Gabriel Jesus, Neymar i Coutinho. Był to ostatni sprawdzian Canarinhos przed Mundialem.

Całe spotkanie rozegrał Paulinho, a w środku pola był wspierany przez innego gracza Blaugrany – Coutinho, a także defensywnego zawodnika Realu Madryt – Casemiro. Z kolei Philippe Coutinho zagrał świetne spotkanie. Oddawał bardzo groźne strzały zza pola karnego, jeden skończył się na aluminium, drugi natomiast na rękach Lindnera. Zdobył także ładnego gola dobijającego zespół Austriacki. Zmieniony przez Taisona w 76 minucie spotkania.

Canarinhos pokazują, że będą głównym kandydatem do złotego medalu. Podopieczni Tite przerwali serię 8 spotkań bez przegranego meczu Austriaków.