OFICJALNIE: Barcelona żegna Deulofeu!

  • FC Barcelona i Watford FC zawarły porozumienie o przenosinach Gerarda Deulofeu do klubu z Premier League.

Uzgodniona stała kwota transferu wynosi 13 milionów euro, do których dochodzi 4 miliony euro w zmiennych. FC Barcelona utrzymuje również ekonomiczny procent od przyszłych operacji transferowych zawodnika.

Katalończyk rozpoczął swoją przygodę w La Masía w 2003 roku, w wieku 9 lat. Osiem lat później, w 2011 roku, zadebiutował z Barçą B, trenowaną wówczas przez Luisa Enrique. W kwietniu tego samego roku, mając 17 lat, został powołany przez pierwszą drużynę, a w sierpniu zagrał swój pierwszy mecz w dorosłej drużynie Barcelony. Od tamtego czasu, zawodnik był wiele razy wypożyczany, zaliczając epizody w Sevilli czy Evertonie, aż w końcu wrócił do Barcelony w sezonie 2017/18.

Podczas pierwszej rundy minionego sezonu, Deulofeu rozegrał 17 meczów w drużynie Ernesto Valverde i strzelił dwa gole, po czym został wypożyczony do Watfordu podczas zimowego okienka. W angielskiej drużynie rozegrał siedem meczów i strzelił gola, a następnie doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca sezonu.

Mimo tego, włodarze angielskiego klubu byli zadowoleni z jego występów i postanowili dać szansę Gerardowi w następnym sezonie.