FC Barcelona wkrótce pozbędzie się niepotrzebnych piłkarzy

  • Barcelona wkrótce pozbędzie się Deulofeu oraz Marlona za 30 mln euro
  • Sprawa Rafinhy rozstrzygnie się między Interem a Tottenhamem Hotspur

Wielu piłkarzy przez najbliższy miesiąc będzie brać udział w mistrzostwach świata w Rosji, a FC Barcelonę w tym czasie czeka przebudowa przed sezonem 2018/19. Ernesto Valverde pożegna się z kilkoma zawodnikami, których nie widzi w planie na przyszły sezon.

Duma Katalonii ma nadzieję, że uda się pozbyć piłkarzy, za których otrzyma kilka milionów euro. Już wiemy, że Gerard Deulofeu został zawodnikiem Watfordu, zaś do klubowej kasy wpłynie 13 mln euro plus bonusy. Jak podaje „Sport” lada moment rozwiązana zostanie kwestia sprzedaży Marlona.

Gerard Deulofeu podjął decyzję o rezygnacji z marzeń gry dla Barcy i postanowił kontynuować karierę w Premier League, gdzie jest zdecydowanie szczęśliwy. Wkrótce podobny kierunek obejmie 22-letni Brazylijczyk Marlon, który otrzymał propozycję z londyńskiego West Hamu.

Trzecią kwestią do rozwiązania jest transfer Rafinhy. Jego ojciec, a zarazem przedstawiciel, Mazinho spotka się w tym tygodniu z przedstawicielami Blaugrany. Brazylijczyk jest bardzo zadowolony z występów dla Interu i chciałby nadal grać w Nerazzurrich. Jednak największa przeszkodą dla Włochów jest kwota odstępnego, która wynosi 35 mln euro.

Pojawienie się Tottenhamu Hotspur w negocjacjach może otworzyć nową drogę. Spurs po przedłużeniu umowy Harrym Kane’em planuje podpisać nowe kontrakty z Delle Allim oraz Christianem Eriksenem, o którym również pisano w kontekście FC Barcelony.