Kontakt Barça – Ajax w sprawie De Jonga

Ostatnimi czasy FC Barcelona obserwowała poczynania Frenkiego de Jonga, co zostało ujawnione przez MD w marcu. Dzisiaj holenderskie media, m.in. De Telegraaf wskazują, że kluby Barça i Ajax skontaktowały się ostatnio ze sobą. Zgodnie z powyższą informacją, można się domyślać, że tematem rozmów było możliwy transfer holenderskiego zawodnika do FC Barcelony.

Barca już wie, że Ajax nie godzi się, na transfer, ponieważ klub chce wzmocnić tego lata, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Ponadto, w Eredivisie, posucha trwa już 4 lata. Marc Overmars, dyrektor sportowy Ajaxu, jest krytykowany i nie chce osłabiać zespołu. Ponadto na ostatniej prostej wydaje się być transfer młodego zawodnika Ajaxu, Justina Kluiverta do AS Romy. Utrata także dla De Jong, w sytuacji gdy Liga Mistrzów nie jest jeszcze zapewniona, może być bardzo źle odebrana przez fanów.

Należy pamiętać, że FC Barcelona chciałaby jak najszybciej zawrzeć umowę z Ajaxem w sprawie Frenkiego de Jonga. MD relacjonował już zainteresowanie Barçy transferem 21-latka już tego lata, jest jednak możliwość, aby zawodnik dołączył do Dumy Katalonii w następnym sezonie. W ubiegłą sobotę AS informował o zainteresowaniu Holendrem. MD mówił o tym już 9 maja, a nawet w marcu.