Pique opuścił trening reprezentacji z urazem

  • Obrońca Barcelony, Gerard Pique, wywołał sporą falę paniki w Hiszpanii, wychodząc wcześniej z poniedziałkowego treningu reprezentacji.

Reprezentacja Hiszpanii odbywała swoją trzecią sesję w bazie treningowej w Krasnodarze. Jedynym nieobecnym był Dani Carvajal, którego występ w otwierającym meczu z Portugalią jest mało prawdopodobny po kontuzji, jakiej doznał w finale Ligi Mistrzów w Kijowie. Do szatni w czasie sesji zszedł Gerard Pique.

Powodem opuszczenia treningu przez zawodnika Dumy Katalonii miał być dyskomfort, jaki Gerard odczuwał w lewym kolanie. Hiszpańska federacja jednak mówi, iż nie jest to nic poważnego.

Razem z Sergio Ramosem, zawodnik Barcelony od wielu lat był filarem środka obrony La Furia Roja. Mając 4 dni do meczu otwarcia Mistrzostw Świata, Julen Lopetegui nie chciał podejmować zbytniego ryzyka, dlatego odprawił Pique z treningu wcześniej. Fakt, że Hiszpania na rozpoczęcie Mundialu podejmuje Portugalię Cristiano Ronaldo, oznacza, że ważnym aspektem będzie linia defensywna. Lopetegui nie mógł sobie w takiej sytuacji pozwolić na ewentualną kontuzję swojego głównego stopera.