Poranny przegląd prasy

Witamy i zapraszamy na przegląd prasy z 11 czerwca

 

„Mityczny Nadal” – Mundo Deportivo praktycznie całą okładkę poświęciło Rafaelowi Nadalowi. Hiszpan zdobył swój 11 tytuł Rolanda Garrosa, wygrywając w finale z Dominikiem Thiemem, (6:4, 6:3, 6:2). Mistrzostwo dało mu pierwsze miejsce na świecie z 17 Wielkim Szlemem. Oprócz tego widnieje zapowiedź wywiadu z Julenem Lopeteguim. Trener kadry La Roja mówi: „Iniesta jest z nami, za to, ile nam daje”. Uważa się także, że Nacho jest solidniejszą opcją, aby zatrzymać CR7 w pierwszym meczu na Mundialu przeciwko Portugalii. Coraz bardziej rosną wątpliwości odnośnie tego meczu. F1: Vettel wygrywa GP Kanady i wskakuje na pozycję lidera. Dziennik wspomina także o nieuchronnej decyzji Griezmanna oraz o prawie pewnym transferze Deulofeu. Finał Play-offow: Numancia – Real Valladolid.

„Griezmann: Godzina prawdy” – Zawodnik przyznaje, że wyjaśni swoją przyszłość w tym tygodniu. „Wypowiem się przed pierwszym meczem na Mundialu. – To główny temat dzisiejszego SPORTu. Dziennik wspomina również o ciągłych wątpliwościach co do pozycji numer „9” w kadrze Hiszpanii oraz golu Coutinho we wczorajszym meczu Brazylii z Austrią. „Historyczny” – tak SPORT opisuje triumf Rafaela Nadala wRolandzie Garrosie. Dziennik wskazuje także na porażkę koszykarzy Blaugrany z Baskonią (82:88).

Głównym bohaterem MARKI także został Rafa Nadal. „Radość ze wszystkich dni” – „Jestem wdzięczny życiu, że dałem sobie kolejną szansę” – Podsumował Nadal. „Umysł jest tak ważny, możliwości fizyczne” – Przyznał psycholog kadry Hiszpanii przed meczem z Portugalią.

Ronaldo – „Zabiera do Rosji swój konflikt z Realem”

Neymar – „Gol przeciwko Austrii wzbudził euforię w Brazylii”

De Gea – „przeprosiny Pedro Sáncheza powinny być publiczne”

Raakitić – „Jeśli Cristiano odszedłby z Realu, ucieszyłbym się”

„Jedenaście razy Nadal” – AS celebruje zwycięstwo Hiszpana. Kontuzja palca przestraszyła 32-latka, który przyznał, że jeśli byłoby to potrzebne grałby prawą ręką. Przeczytamy również, że Thibaut Courtois oraz Jan Oblak czekają na Real. Inną opcją jest też Alisson. Znajdziemy także słowa Iago Aspasa: „Po 6:1 z Argentyną ludzie chcieli 10 goli z Tunezją. przytoczone zostały również słowa Antoina Griezmanna: „Ogłoszę swoję decyzję przed pierwszym meczem na Mundialu”

Wszystkie okładki z kiosko.net