Przyszłość Griezmanna: limit, 5 dni.

Przyszłość Griezmanna: limit, 5 dni.

• Francuz przyznał, że przed pierwszym meczem Mistrzostw Świata z Australią wypowie się na temat swojej przyszłości

• W Barcelonie panuje optymizm, przez brak podpisu Antoine pod nowym kontraktem od Atletico. Bartomeu zajmuje się transferem osobiście, z najbliższymi współpracownikami

Już wkrótce poznamy plany na przyszłość Francuskiego napastnika, Antoine Griezmanna. Pierwsza opera mydlana letniego okienka transferowego zbliża się do końca wielkiemu krokami. Zawodnik Atletico Madryt ma publicznie ogłosić swoją decyzję. Podpisze nowy kontrakt z dotychczasowym pracodawcą albo zmieni otoczenie i dołączy do drużyny z Katalonii, która pracuje nad transferem praktycznie od roku.

Zawodnik przyznał w wywiadzie dla francuskiej telewizji w programie Telefoot, że decyzje ogłosi na kilka godzin przed debiutem reprezentacji Francji na Mistrzostwa Świata. Drużyna trójkolorowych zagra w sobotę o godzinie 12:00 z Australią, rozpoczynając rywalizację w grupie C.

Idąc za radą trenera, przystąpi do mundialu ze spokojną głową i bez obciążenia psychicznego całą sytuacją wokół potencjalnego transferu. Didier Deschamps liczy, że pozwoli to skupić się zawodnikowi w pełni na rywalizacji w mistrzostwach i pomoże mu zniknąć z czołówek gazet.

W Barcelonie panuje spokój i optymizm. Wszyscy są przekonani, że piłkarz dotrzyma słowa i dołączy do drużyny. Fakt, że do tej pory nie ogłosił publicznie swojej decyzji i nie przedłużył kontraktu z Atletico, upewnia tylko włodarzy klubu, że zawodnik jest zdecydowany zmienić otoczenie. Prezydent klubu, Josep Maria Bartomeu, osobiście zajął się kontaktem z siostrą piłkarza, Simone Maud, po odejściu Roberta Fernandeza.

Fernandez rozpoczął rozmowy z siostrą piłkarza w marcu 2017 roku. Pomysł sprowadzenie Griezmanna po raz pierwszy padł w ostatnim sezonie Luisa Enrique na stanowisku trenera jednak wtedy na przeszkodzie stała wysoka klauzula odstępnego, 200 milionów Euro. Griezmann utrzymywał w przekonaniu, że jest zainteresowany reprezentowaniem barw Barcelony. Francuz jest skoncentrowany na wygrywaniu trofeów, co będzie znacznie łatwiejsze w nowej drużynie. Widział swoją przyszłość na Camp Nou. Teraz tylko pozostaje nam czekać czy podąży za swoim pożądaniem.