Rafinha może być częścią „Operacji Eriksen”

Jak informował SPORT, Mauricio Pochettino jest zainteresowany usługami Rafinhy na następny sezon. Blaugrana, która w styczniu wypożyczyła 25-latka do Interu Mediolan, nadal nie otrzymała żadnych wieści od strony włoskiej. Przy uzgadnianiu warunków wypożyczenia „Nerazzurri” obiecali wpłacić za zawodnika 35 milionów euro, jednak teraz powoli się z tego wycofują.

Jasne jest, że pomocnik nie jest w planach Ernesto Valverde, więc Barca może wykorzystać go jako kartę przetargową w negocjacjach z Tottenhamem w sprawie ewentualnego transferu Christiana Eriksena.

Blaugrana wykazuje duże zainteresowanie Duńczykiem, więc gdyby Inter chciałby przedłużyć wypożyczenie Rafinhy lub spróbować wynegocjować transfer na swoją korzyść, to Tottenham wysunąłby się na prowadzenie w wyścigu o młodszego z braci Alcantara.

Barcelonie nie będzie jednak łatwo, ponieważ Eriksen odnowił kontrakt z Tottenhamem pod koniec 2016 r. Do 2020, z wynagrodzeniem w wysokości 70 tys. funtów tygodniowo. 26-latek jest jednym z filarów angielskiego zespołu. Klub z White Hart Lane będzie pracował nad nową umową dla kapitana Reprezentacji Danii po tym, jak odnowiono kontrakt Harry’ego Kane’a do 2024 roku.