Pewne zwycięstwo Chorwatów

W drugim meczu grupy C na Mundialu, Reprezentacja Chorwacji pokonała Nigerię 2:0. Na boisku z ekipy Blaugrany pojawił się od pierwszej do ostatniej minuty Ivan Rakitić. 30-latek rozegrał bardzo dobre spotkanie

I POŁOWA

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów ze strony obu zespołów. Jednak z każdą upływającą minutą Chorwaci przejmowali kontrolę nad meczem. Ich ataki były składniejsze i o wiele groźniejsze. Te starania przyniosły efekt w 32 minucie, kiedy to po jednym ze stałych fragmentów i zamieszaniu w polu karnym bramkę samobójczą zdobył Etebo. Nigeryjczycy starali się odpowiedzieć, lecz nieskutecznie. Chorwaci mieli jeszcze swoje okazje, jednak końcówka pierwszej połowy to głównie walka w środku pola.

II POŁOWA

Drugą połowę lepiej zaczęła reprezentacja Nigerii. Z czasem do głosu dobijali się Chorwaci, aż w końcu groźne akcje odbywały się pod obiema bramkami. Chorwacja jednak zaprezentowała swoją jakość i z każdą minut to oni przejmowali inicjatywę. W końcu w 71 minucie kapitan Chorwatów, Luka Modrić wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Mandżukiciu. Pozostała część spotkania to pełna kontrola gry przez Chorwację z kilkoma nieskutecznymi próbami zagrożenia bramce Nigeryjczyków.

16.06 21:00,

CHORWACJA 2 : 0 NIGERIA

32′ Etebo(S), 71′ Modrić(K)

Składy:

CHORWACJA: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Modrić(C) – Perišić, Kramarić(60′ Brozović), Rebić(78′ Kovacić) – Mandzukić(86′ Pjaca).
NIGERIA: Uzoho – Idowu, Ekong, Balogun, Shehu – Etebo, Ndidi – Moses, Mikel(C)(88′ Simy), Iwobi(62′ Musa) – Igha(73′ Iheanacho)