OFICJALNIE: Arthur Fichado!

  • Brazylijczyk jest pierwszym wzmocnieniem Dumy Katalonii tego lata

 

FC Barcelona ogłosiła o godzinie 21:45 transfer Arthura z Gremio. Brazylijczyk podpisze z klubem kontrakt na 6 lat z klauzulą wynoszącą 400 milionów euro. Barcelona zapłaciła za 21-latka 31 milionów euro plus 9 milionów euro zmiennych. Zawodnik często przyrównywany jest przez swój styl gry z Xavim Hernandezem.

Rozpiska jego prezentacji jako nowego zawodnika Barcelony zostanie ogłoszona wkrótce.

Urodzony 12 sierpnia 1996 roku w Goianie w Brazylii, Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo, lepiej znany jako Arthur, jest utalentowanym pomocnikiem, który wyróżnia się swoją grą. Brazylijczyk pokazał swoją jakość w Grêmio, gdzie wygrał zarówno Copa do Brasil, jak i Copa Libertadores. Grał także z drużynami narodowymi Brazylii U-17 i U-20. Pomimo kilkukrotnego powołąnia do drużyny seniorskiej, nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie, która obecnie ma dwóch innych pomocników Barçy, Paulinho i Coutinho.

Artur lubi grać szybkimi ruchami i krótkimi, przejściami z udziałem kolegów z drużyny. Jedną z jego zalet jest zdolność do otwartej gry, co czyni go niebezpiecznym zagrożeniem w pobliżu pola karnego. Mając 172 cm wzrostu, Arthur jest również świadomy swoich umiejętności w zakresie ochrony piłki.

Brazylijski pomocnik zaczął grać w 2008 roku w niższych kategoriach Goiás Esporte Clube, gdzie grał aż do skoku w 2010 roku do Grêmio w Porto Alegre. Artur zadebiutował z pierwszą drużyną, pod rozkazami słynnego menedżera Luiza Felipe Scolari. Arthur nadal zyskiwał na znaczeniu i był kluczowym graczem w Copa Libertadores 2017, gdzie był zawodnikiem meczu w drugim meczu tegorocznego finału.

 

 

Chwilę przed oficjalnym komunikatem Barcelony z Arthurem pożegnało się Gremio:

Grêmio Porto Alegre informuje swoich fanów o porozumieniu z Barceloną w sprawie transferu zawodnika Artur Ramos Henrique de Oliveira Melo. Barcelona wykonała określoną opcję pomiędzy klubami z marca. Gracz zostanie natychmiast włączony do składu Barçy.

Artur przybył do Grêmio w wieku 14 lat i wznosił się na wyżyny swoich umiejęyności, aby zostać światowej sławy zawodnikiem. Z koszulką Tricolor rozegrał 70 występów i zdobył sześć goli. Wygrał 2016 Brazylia Cup, w 2017 Libertadores CONMEBOL, z Recopa i Gauchao 2018 Indywidualnie, został wybrany najlepszym piłkarzem w finale Libertadores, jeden z najlepszych pomocników i objawień mistrzostw w ubiegłym roku.

Poprzez to oświadczenie Gremio z zadowoleniem przyjmuje  zaangażowanie Arthura, które dało klubowi 8 tytułów w ostatnich latach. Życzymy mu powodzenia w etapie, który rozpoczyna w Hiszpanii.

Do zobaczenia, Arthur!