Liga Młodzieżowa UEFA: Cenny punkt Juvenilu A

• To był trudny mecz dla podopiecznych Denisa Silvy, którzy ostatecznie zremisowali z Tottenhamem 1:1.

Młodzieżowa drużyna FC Barcelony wywalczyła jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z angielskim klubem. Po zwycięstwie PSV nad Interem Mediolan obrońcy tytułu nadal zajmują fotel lidera grupy B.

W pierwszej połowie kontrolę nad przebiegiem spotkania przejął Tottenham. Pomimo wyraźnych problemów Katalończycy próbowali zagrażać bramce przeciwnika. Pierwszej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Abel Ruiz. Kilka minut później, po bardzo dobrym podaniu Guillema Jaime, piłkę w siatce umieścił Rojas.

Do 45. minuty Juvenil A dzielnie znosił kolejne ataki rywali. Największe zagrożenie dla podopiecznych Silvy w środku pola stanowił Maghoma. W końcu bramkarza gości pokonał Rodel Richards, który w szybkiej akcji przedarł się pomiędzy trzema obrońcami hiszpańskiego zespołu.

W drugiej części spotkania Barça znacząco się poprawiła. Najlepszej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Guillem Jaime, który trafił w słupek. W doliczonym czasie gry bramce młodzieżowego zespołu Blaugrany mógł zagrozić Antonio Jesús, który uderzał piłkę głową. Piłkarz nie zdołał jednak umieścić futbolówki w siatce.