Arthur: Porównywanie do Xaviego bardzo mnie cieszy

  • Brazylijski pomocnik Arthur rozegrał bardzo spotkanie w meczu Ligi Mistrzów z Tottenhamem. W wywiadzie dla The Players Tribune Arthur przeanalizował mecz.

Arthur nieoczekiwanie znalazł się w wyjściowym składzie Dumy Katalonii na spotkanie Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspur. Brazylijczyk zaprezentował się nadspodziewanie dobrze i porównywany jest do Xaviego.

„Moi koledzy i trener dali mi pewność siebie. Byliśmy niezmienni w trakcie całego meczu. Wiedzieliśmy, jak bronić się i atakować. Nie jest łatwo grać z Tottenhamem na stadionie rywala, ale myślę, że zagraliśmy świetny mecz i powinniśmy sobie pogratulować”.

„Messi jest niesamowity. Sprawia, że niezwykłe rzeczy stają się codziennością. Moim zdaniem jest najlepszy w historii i cieszę się, że mogę grać obok niego i uczyć się każdego dnia. Bardzo nam to pomogło”.

„Bardzo podziwiałem Xaviego, a bycie z nim porównywanie sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy. Był reżyserem Barçy ” – podsumował 22-latek.

Źródło: Mundo Deportivo

„Spojrzałem na zwody i inteligencję Iniesty. Wyglądał, jakby skakał z piłką. Próbowałem to w domu, rzucając piłkę o ścianę. Chciałem grać obok Iniesty. Andrés był na szczycie przez wiele lat. Kiedy przybyłem do Barçy, zapytali mnie, który numer chciałbym. Szczerze mówiąc, nigdy nie przejmowałem się liczbą, ale to zaszczyt nosić numer po Inieście”.

„Podczas meczu na Camp Nou byłem bardzo dobrze przywitany. To był trudny moment, gdy grałem po raz pierwszy na Camp Nou, ale spełnienie moich marzeń stało się rzeczywistością”.

„Moim celem było zadebiutowanie w reprezentacji Brazylii. Chcę podziękować wszystkim za wsparcie i wszystkie wiadomości, które do mnie dotarły”.

Źródło: Mundo Deportivo