Messi: Aby rywalizować w Champions League, musimy być dobrzy również w lidze

  • Kapitan FC Barcelony był dumny ze zwycięstwa swojej drużyny na Wembley i nie krył chęci zdobycia wszystkich tytułów.

Leo Messi był wielką gwiazdą meczu Ligi Mistrzów, w którym Duma Katalonii zmierzyła się z Tottenhamem. Po spotkaniu Argentyńczyk porozmawiał z mediami o wadze wygranej, która nastąpiła po nieudanych występach w lidze.

„Zdawaliśmy sobie sprawę z wyników, które ostatnio osiągaliśmy. To był trudny test, w Lidze Mistrzów nigdy nie jest łatwo grać jako gość, tym bardziej przeciwko drużynie, która ma świetnych piłkarzy. To był dla nas dobry dzień, rozegraliśmy świetne spotkanie. Myślę, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niesamowita. Jesteśmy szczęśliwi” – powiedział Messi, który zanotował na swoim koncie dwa trafienia.

„Mieliśmy trochę pecha. Prowadziliśmy już 2:0 i zdominowaliśmy grę. Później rywale zaczęli nas gonić. Czuliśmy zmęczenie i tempo, jakie angielski zespół starał się narzucić, ale na szczęście udało nam się wygrać” – stwierdził piłkarz Dumy Katalonii.

„Liga Mistrzów to wisienka na torcie dla nas wszystkich. Wszyscy marzymy o tym tytule i chcemy go zdobyć. Jednak, aby rywalizować w Champions League, musimy być dobrzy również w Primera División. Nie zamierzamy rezygnować z żadnych rozgrywek. Będziemy walczyć o zwycięstwa w lidze i Pucharze Króla” – zapewniał Messi.