Valverde: Jesteśmy tym samym zespołem, co w zeszłym tygodniu

  • Zadowolony z wyniku, wypoczęty, usatysfakcjonowany grą zespołu, Ernesto Valverde podkreślił wagę zwycięstwa w meczu z Tottenhamem.

W rozmowie z mediami trener FC Barcelony zapewnił, że zespół, który zwyciężył w Lidze Mistrzów, jest taki sam, jak przed tygodniem: „Nic się nie zmieniło. Jesteśmy drużyną, która próbuje zdominować grę, ale futbol jest taki, jaki jest. Ostatnio mogliśmy wygrać w drugiej połowie meczu z Athletikiem, ale nie udało nam się. Czasami dobrej grze towarzyszą wyniki, innym razem nie”.

Szkoleniowiec stwierdził, że: „Mecz był bardzo intensywny, tak jak przewidywaliśmy. Byliśmy dobrze zgrani, mieliśmy okazje, by wcześniej zwiększyć przewagę, ale miał je również przeciwnik.Nie musieliśmy tyle cierpieć w tym spotkaniu, ale taka właśnie jest Liga Mistrzów”.

Valverde mówił również o wadze wygranej z angielskim klubem: „Mamy bardzo trudną grupę. Cieszę się z postawy drużyny i kibice też powinni. Kiedy masz czas, w którym nie wygrywasz i widzisz, że w kolejnym meczu rywal zdobywa gole, ciężko jest zareagować tak, jak dzisiaj zrobiła to drużyna”.

Trener Dumy Katalonii wypowiedział się również o Arthurze: „Mam nadzieję, że każdy będzie ufał jego możliwościom gry w wyjściowej jedenastce. Ma warunki, które nam odpowiadają. Pozwala nam dominować. Mam nadzieję, że będzie tak dalej”. Valverde poświęcił kilka słów również Coutinho: „Może grać jako pomocnik lub bardziej z przodu. Strzela bramki, atakuje, drybluje…”. O Messim powiedział: „On pojawia się zawsze. Miał pecha w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach i w końcu strzelił”.