Alcácer: Zdecydowałem się opuścić Barçę, aby więcej grać

  • Hiszpański napastnik Paco Alcácer świetnie wprowadza się do Bundesligi. 25-latek z marszu wprowadził się do drużyny Lucien Favre.

Transfer do Borussi Dortmund i powrót do reprezentacji Hiszpanii: Prawda jest taka, że jestem tutaj szczęśliwy. Musiałem podjąć decyzję. Wszystko idzie w dobrym kierunku i będę pracował każdego dnia, aby się poprawiać.

Odejście z FC Barcelony: W Barcelonie nie otrzymywałem wiele minut, na które liczyłem. Postanowiłem odejść, aby grać więcej.

Luis Enrique: W reprezentacji poziom jest bardzo wysoki. Dzięki dobremu początkowi w Borussi otrzymałem powołanie od trenera.

Sytuacja w LaLidze: Jest za wcześnie, aby mówić, kto wygra. Wygra najbardziej regularny zespół.

Starcia w LM z Atletico Madryt: Żyję tak, jak wtedy, gdy byłem w Hiszpanii. To bardzo skomplikowane. Mają wielki potencjał. Skupiamy się tylko na następnym meczu.

Aklimatyzacja w Niemczech: Wszyscy koledzy z drużyny bardzo mi pomogli w nauce języka i aklimatyzacji w kraju. Muszę jak najszybciej dostosować się w nowym otoczeniu.

Rozmowa z Valverde: Decyzje, które mogłem podjąć, zostały podjęte przeze mnie. Rozmowa z trenerem jest prywatna. Postanowiłem poszukać minut w innym klubie, aby móc czerpać przyjemność z wykonywanego zawodu. Mając w drużynie Leo, Luisa… Ciężko jest o miejsce w podstawowym składzie.