De Ligt potrzebny bardziej niż De Jong?

  • Bardzo możliwe, że w pierwszej kolejności Barça będzie chciała postawić nie na pomocnika, ale środkowego obrońcę Ajaxu Amsterdam.

Już od jakiegoś czasu Matthijs de Ligt łączony jest z FC Barceloną. W ostatnich miesiącach przedstawiciele Blaugrany pilnie obserwowali holenderskiego piłkarza. Gracz Ajaxu Amsterdam miałby trafić na Camp Nou w przyszłym sezonie.

Według katalońskiego dziennikarza radiowego, Oriola Domènecha, FC Barcelona priorytetowo traktuje pozyskanie środkowego obrońcy. De Ligt może więc wyprzedzić swojego rodaka, Frenkiego de Jonga, w drodze do stolicy Katalonii. Chociaż Barça nadal interesuje się pomocnikiem Ajaxu, potrzeba wzmocnienia linii defensywnej może sprawić, że klub zmieni plany, a Matthijs pojawi się w szatni Blaugrany przed kolegą z drużyny.

Pomimo młodego wieku 19-letni De Ligt jest podstawowym zawodnikiem Ajaxu Amsterdam, a w reprezentacji Holandii zadebiutował już w 2017 roku. Piłkarza uważa się za jednego z najbardziej utalentowanych europejskich obrońców.