Coutinho: Arthur jest motorem zespołu

  • Brazylijczyk, który trafił do FC Barcelony w letnim oknie transferowym, został pochwalony przez swojego reprezentacyjnego i klubowego kolegę.

Pomocnik Blaugrany, Philippe Coutinho, przebywający obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, wziął udział w dzisiejszej konferencji prasowej. Podczas spotkania z mediami zawodnik pochwalił swojego rodaka, z którym występuje zarówno w drużynie narodowej, jak i w katalońskim klubie. „Arthur to świetny piłkarz. To wielka przyjemność grać z nim w jednej drużynie. Jest motorem zespołu. Nie traci piłek i wykonuje wiele podań. Jest doskonałym pomocnikiem” – stwierdził Coutinho.

Brazylijczyk odniósł się również do ostatnich wyników Dumy Katalonii: „W Primera División znajdujemy się na szczycie tabeli i dobrze rozpoczęliśmy Ligę Mistrzów. Prawdą jest, że nie zwyciężyliśmy w żadnym z czterech ostatnich spotkań w lidze. To nie jest normalne, ale to dopiero początek długiego sezonu, w którym jeszcze wiele może się wydarzyć”.

Na koniec Coutinho mówił o towarzyskim spotkaniu pomiędzy Brazylią a Argentyną, które zostanie rozegrane 16 października. „Z Messim nie rozmawiamy zbyt wiele na temat drużyn narodowych. Chociaż Leo nie pojawi się na boisku, to będzie świetny mecz, który chcemy wygrać” – wyznał Brazylijczyk.