Plan Barçy dotyczący Piątka

  • FC Barcelona już od jakiegoś czasu śledzi polskiego napastnika i nadal zamierza kontynuować obserwację.
  • Zanim Blaugrana podejmie ostateczną decyzję o próbie pozyskania Krzysztofa Piątka, chce dokładnie monitorować jego rozwój.

W ostatnim czasie Krzysztof Piątek to jedno z największych objawień europejskiej piłki. 23-letni napastnik wzbudził zainteresowanie kilku wielkich klubów na Starym Kontynencie po tym, jak zdobył 13 goli w dziewięciu oficjalnych meczach w barwach Genoi. Według doniesień prasowych o pozyskanie Polaka, oprócz Dumy Katalonii, będą starały się: Bayern, Atlético, Chelsea, Roma, Juventus i Inter. Skaut FC Barcelony, Ariedo Braida, oglądał już na żywo występy zawodnika włoskiego klubu i nadal będzie to robił.

Krzysztof Piątek przejawia cechy, które są bardzo cenione na Camp Nou. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji Blaugrana zamierza przeprowadzić bardziej wszechstronny monitoring zawodnika. Zarząd chce sprawdzić, czy jego styl gry pasuje do katalońskiego zespołu.

Według La Gazzetta dello Sport, Genoa wycenia Polaka na 60 mln euro i w przypadku transferu nie będzie chciała zejść poniżej tej kwoty. Warto przypomnieć, że w letnim oknie transferowym włoski klub zapłacił za napastnika jedynie 4,5 mln euro, pozyskując go z Cracovii Karków. Barça uważa, że jednym z wyzwań, jakie stoi na jej drodze, jest znalezienie zastępcy dla Luisa Suáreza. W styczniu Urugwajczyk skończy 32 lata. Duma Katalonii chce poświęcić czas na porównanie raportów dotyczących Piątka z informacjami na temat innych „9″, zanim zdecyduje się walczyć o konkretnego piłkarza.