Lineker wspomina sezon pod wodzą Cruyffa

  • Były zawodnik FC Barcelony odniósł się z goryczą do czasów, gdy trenerem katalońskiego klubu był legendarny Johan Cruyff.

Gary Lineker, piłkarz Barçy w latach 1986 – 1989, w wywiadzie dla El País wspominał swój ostatni sezon w stolicy Katalonii pod wodzą trenera Johana Cruyffa. Anglik, który jest obecnie prezenterem BBC i BT Sport, wypowiedział się na temat relacji z Holendrem w związku z pytaniem dotyczącym Guardioli. „Pep pozostaje pod wpływem Cruyffa, ale myślę, że ma lepszy sposób, żeby trafić do swoich zawodników” – stwierdził Lineker. Były napastnik Dumy Katalonii dodał również, że: „Cruyff był facetem…który, będąc miłym, był zbyt pewny siebie. Pep ma podobny sposób rozumienia gry, ale jego osobowość jest inna niż Johana”.

Gary przyznał, że kochał styl gry preferowany przez Holendra, lecz pod jego wodzą nie mógł w pełni wykorzystać swoich umiejętności. „To było coś pięknego, ale nie występowałem na swojej pozycji. Grałem dla Johana, ale nigdy mi się to nie podobało, a przecież ten system był dla mnie idealny. Cruyff nigdy nie dał mi okazji. Czy go pytałem? Wiele razy, ale odpowiadał mi, że z powodu mojej prędkości, dobrze sprawdzam się na końcowych metrach”.