Plan Barçy na zimowe okienko transferowe

  • Biorąc pod uwagę kontuzje Vermaelena i Umtitiego, klub nie wyklucza transferu, aby wzmocnić środek obrony.
  • Najczęściej wymienianym nazwiskiem w kontekście wzmocnienia defensywy Barçy jest Matthijs de Ligt z Ajaxu Amsterdam.

Uraz Thomasa Vermaelena powoduje, że w środku defensywy Barçy pojawia się wielki problem. Belg wypada z gry na 6 tygodni przez kontuzję przywodziciela uda. Z kolei Samuel Umtiti doznał kontuzji kolana. Tak więc Ernesto Valverde może liczyć tylko na Gerarda Piqué i Clémenta Lenglet w najbliższych meczach.

Celem Dumy Katalonii na zimowe okienko transferowe jest zakontraktowanie Matthijsa de Ligta. 19-latek bardzo dobrze prezentuje się w Ajaxie Amsterdam. Szkoleniowiec Mistrza Holandii Marc Overmars w zeszłą sobotę powiedział, że szanse na odejście Holendra wynoszą zero procent.

Skauci Blaugrany szukają stoperów o różnych stylach gry. Zarząd Barçy chciałby zakontraktować młodego i perspektywicznego zawodnika. Inną opcją dla Ernesto Valverde jest postawienie na wychowanka. Najciekawszym środkowym obrońcą La Masii jest Jorge Cuenca, który może otrzymać powołania na przyszłe mecze.

Zarząd klubu spotkał się dzisiaj w południe, aby przeanalizować sytuację drużyny i ewentualne wzmocnienia. Sztab szkoleniowy musi znaleźć najlepsze rozwiązanie w tej sprawie, ponieważ stan zdrowia Belga i Francuza nie napawa optymizmem.