Chumi na treningu pierwszej drużyny

  • Trener FC Barcelony, Ernesto Valverde, oprócz obrońcy zaprosił na trening również Oriola Busquetsa i Riqui Puiga z Barçy B.
  • Ivan Rakitić jest pierwszym piłkarzem podstawowego składu, który powrócił do Barcelony po przerwie reprezentacyjnej.

Zawodnicy FC Barcelony powrócili dziś do treningów po czterodniowej przerwie zaplanowanej dla piłkarzy niewystępujących w drużynach narodowych. Zgodnie z oczekiwaniami, na ćwiczeniach obecny był obrońca, który ma wzmocnić drużynę pod nieobecność kontuzjowanych Thomasa Vermaelena i Samuela Umtitiego. Szkoleniowiec Blaugrany nie zdecydował się jednak postawić na Cuencę, choć wspomniany zawodnik rozgrywa bardzo dobry sezon pod wodzą Garcíí Pimienty. Na treningu pojawił się za to Chumi.

19-letni zawodnik uważany jest za utalentowanego obrońcę, który w Barcelonie B tworzy zgrany duet właśnie z Jorge Cuencą. Oprócz niego, w ćwiczeniach przed nadchodzącymi meczami z Sevillą, Interem Mediolan i Realem Madryt, wzięli udział Oriol Busquets i Riqui Puig.

Na treningu obecny był również Ivan Rakitić, który wcześniej powrócił do Barcelony po reprezentacyjnej przerwie. Chorwat ćwiczył wraz z Messim, Albą i Piqué, którzy pozostali w stolicy Katalonii.