Ivanovic, Djené i Unai Núñez – kolejne opcje na środek obrony

  • Serbski stoper (Zenit, 34 lata) może przybyć w formie wypożyczenia
  • Djené (26 lat), obrońca Getafe, był jedną z rewelacji ostatniego sezonu La Ligi
  • Unai Núñez (Athletic, 21 lat) od jakiegoś czasu jest obserwowany przez Barçę

 

Po kontuzji Thomasa Vermaelena i ze względu na niepewność co do stanu fizycznego Samuela Umtitiego klub zaczął śledzić rynek stoperów, którzy mogliby przybyć do klubu w zimie, aby wzmocnić skład w oczekiwaniu na potencjalny transfer Matthijsa de Ligta latem. Klub chciałby przede wszystkim znaleźć weterana, który mógłby przybyć w formie wypożyczenia, chociaż klub ma również raporty młodszych graczy z doświadczeniem w lidze.

Branislav Ivanović odpowiada profilowi piłkarza, którego poszukuje Barcelona. Serb ma 34 lata i posiada duże doświadczenie na najwyższym poziomie. W zimowym okienku transferowym w 2017 roku dołączył do Zenita Sankt Petesburg. Ivanović pozostaje w dobrej formie, ponieważ w dziesięciu meczach ligowych wychodził w pierwszym składzie i rozegrał wszystkie możliwe minuty. Branislav Ivanović był już wielokrotnie w orbicie zainteresowań Barcelony.

Inny profil zawodnika prezentuje Djené Dakoman, zawodnik Getafe. Ma 26 lat i był jednym z objawień ostatniego sezonu La Ligi i to właśnie Ramon Planes „połączył” go madryckim klubem. Tego lata był już na celowniku Sevilli, Villarrealu i różnych klubów Premier League. Jego klauzula wykupu wynosi 35 milionów euro.

Kolejnym zawodnikiem, którego nazwisko coraz częściej pojawia się w biurach Blaugrany jest Unai Núñez, stoper Athleticu Bilbao. 21-latek w tym sezonie nie pasuje do planów Eduardo Berizzo. Lopetegui powołał go do kadry przed Mistrzostwami Świata, a Barça śledziła go już przez jakiś czas.