Optymizm Barcelony w sprawie Umtitiego

  • Sytuacja środkowego obrońcy Dumy Katalonii wygląda korzystnie. Na razie nie przewiduje się, żeby Francuz miał trafić na salę operacyjną. 24-latek może pojawić się ponownie na boisku już w połowie listopada.

 

Samuel Umtiti jest niedostępny dla Ernesto Valverde od 28 września. Kataloński klub wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że Francuz cierpi na dyskomfort w lewym kolanie. Po testach medycznych nie określono czasu rekonwalescencji. Poinformowano jedynie, że nie będzie mógł zagrać przeciwko Athleticowi Bilbao i że postępy w leczeniu określą jego dostępność. Francuz jednak nie mógł zagrać również w Londynie i na Mestalla. Ponadto ominą go także mecze z Sevillą, Interem i Realem Madryt. Jednak Umtiti dobrze reaguje na leczenie zachowawcze, a w klubie panuje optymizm. Chociażmoperacja nie jest jeszcze wykluczona, na dziś, nie jest planowana, a pomysł jest taki, że może pojawić się ponownie w połowie listopada.

Według L’Equipe, lekarze z francuskiej ekipy narodowej skontaktowali się dziś z lekarzami Barcelony, zaniepokojeni informacjami krążącymi na temat problemów zdrowotnych Francuza. Służby medyczne klubu uspokoiły swoich francuskich odpowiedników. Szczegółowo wyjaśniono sytuację Umtitiego, zaznaczając, że nie przewiduje się operacji.

Według lekarzy Barcelony, Samuel Umtiti cierpi na zapalenie chrząstki, na które cierpiał już pod koniec ubiegłego sezonu, kiedy przegapił kilka ostatnich meczów ligowych. Tarcie w rzepce powoduje wyciek płynu stawowego, co prowadzi do obrzęku kolana. Po każdej infiltracji i każdym nakłuciu zawodnik musi odpocząć. Barça przygotowała specjalne ćwiczenia dla Francuza, aby uniknąć powtarzaniu się tego problemu. Jednocześnie Umtiti musi wzmacniać mięśnie czworogłowe, tak aby kolana były mniej narażone na tarcie.

Podsumuwując, według lekarzy klubu z Katalonii, Samuel Umtiti może pojawić się na boisku ponownie przed kolejną przerwą reprezentacyjną, która odbędzie się w połowie listopada. Na razie nie zakłada się, że operacja będzie potrzebna, jednak taka opcja nie została wykluczona. W ciągu następnych kilku tygodni lekarze katalońskiego zespołu będą bacznie obserwować kolana Samuela Umtitiego przed podjęciem ostatecznej decyzji.